التماس ترامپ به رهبر کره شمالی برای توقف آزمایش های موشکی

به گزارش وبلاگ زیبا، رئیس جمهور آمریکا روز آدینه رهبر کره شمالی را دوست خودش خوانده و با لحنی ملتمسانه از او خواسته آزمایش های موشکی بیش تر انجام ندهد.

التماس ترامپ به رهبر کره شمالی برای توقف آزمایش های موشکی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ زیبا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آدینه (11 مرداد/2 اوت) در توئیتر با بیان اینکه آزمایش های موشکی اخیر پیونگ یانگ نقض توافقات او با رهبر کره شمالی در سنگاپور نبوده با لحنی ملتمسانه از این کشور خواست آزمایش های بیشتری انجام ندهد.

ترامپ در توئیتر نوشت: کیم جونگ اون و کره شمالی در چند روز گذشته سه موشک کوتاه برد آزمایش کردند. این آزمایش های موشکی نقض توافق امضاشده ما در سنگاپور نیست، هنگامی که ما در آنجا دست دادیم صحبتی هم درباره موشک های کوتاه برد مطرح نشد.

وی در ادامه نوشت: ممکن است این آزمایش های نقض [قطعنامه های شورای امنیت] سازمان ملل باشند، اما کیم نمی خواهد با از دست دادن اعتماد من، مرا ناامید کند. هنوز چیزهایی زیادی هستند که کره شمالی باید به دست بیاورد. کره شمالی در صندلی یک کشور، تحت رهبری کیم جونگ اون قابلیت های نامحدودی دارد. البته، این امکان هم وجود دارد که آنها چیزهای زیادی از دست بدهند، اما معتقدم که کیم چشم انداز زیبا و فوق العاده ای برای کشورش دارد و فقط ایالات متحده، با ریاست جمهوری من می تواند این چشم انداز را محقق کند. او کار درست را انجام خواهد داد، چون باهوش تر از آن است که این کار را انجام ندهد و نمی خواهد دوستش، رئیس جمهور ترامپ را ناامید کند.

رئیس جمهور آمریکا در ماه های گذشته بارها مدعی شده بود که توانسته آزمایش های موشکی کره شمالی را کنترل کند. او گفته بود که در دولت ما قبل او، کره شمالی مرتباً آزمایش های موشکی و هسته ای انجام می داد، اما این روند بعد از روی کار آمدن او قطع شده است.

کره شمالی پنجشنبه هفته گذشته، چهارشنبه هفته جاری و بامداد امروز (آدینه) سه بار موشک های بالیستیک کوتاه برد پرتاب نموده است. (جزئیات بیشتر) ترامپ کوشش نموده این آزمایش ها را کم اهمیت جلوه دهد. (جزئیات بیشتر)

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال 2006 میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع نموده اند.

کره شمالی علی رغم این تحریم ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید نموده است.

کره شمالی می گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ یانگ خاتمه ندهد از برنامه موشکی و هسته ای خود عقب نشینی نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "التماس ترامپ به رهبر کره شمالی برای توقف آزمایش های موشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "التماس ترامپ به رهبر کره شمالی برای توقف آزمایش های موشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید