برنامه وزارت بهداشت برای به روز رسانی آمار حوزه سلامت

به گزارش خبرنگاران، سیدمحمود تارا با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی استفاده از آمار در نظام سلامت، گفت: در این همایش، مدیران، کارشناسان و صاحب نظرات حوزه آمار در وزارت بهداشت حضور داشتند و کارگاه های متعددی با همکاری مرکز آمار ایران و معاونت برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت درخصوص بازسازی قوانین، تشکیلات و ساختارهای آمار در نظام سلامت برگزار گردید.

برنامه وزارت بهداشت برای به روز رسانی آمار حوزه سلامت

وی گفت: برنامه ای داریم که براساس آن، می توانیم تا یک سال آینده آماری یکپارچه، قابل اعتماد و به روز در حوزه سلامت به صورت نظام مند داشته باشیم.

تارا با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی استفاده از آمار در نظام سلامت در روزهای یکم و دوم آبان ماه، توضیح داد: در اولین روز از این همایش، به منظور اعلام آغاز جدی برای بازسازی قوانین، تشکیلات و ساختار آمار در وزارت بهداشت، از نظرات وزیر بهداشت و همچنین رئیس مرکز آمار ایران، مدیران حوزه آمار و سازمان های مرتبط در حوزه سلامت بهره مند شدیم. همچنین در این همایش و با برپایی غرفه هایی، آخرین وضعیت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حوزه آمار به نمایش درآمد.

به گفته رئیس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، سال آینده شاهد یکپارچه سازی آمار و ثبتی مبنا در وزارت بهداشت خواهیم بود.

تارا با بیان اینکه یکی از اقدامات ساختار نظام ثبتی، اتصال سامانه های اصلی و استانداردسازی سازی شاخص ها و داده های آنها و یکپارچه سازی اطلاعات درون این سامانه ها خواهد بود، اضافه کرد: به رغم وجود صدها سامانه در وزارت بهداشت، اما این فرآیند ابتدا در 20 سامانه اصلی انجام می گردد.

وی از آماده سازی لایه نوبت دهی الکترونیکی در سطح وزارت بهداشت تا یک ماه آینده اطلاع داد و گفت: یکی از لایه های نوبت دهی الکترونیکی در سطح پایین است که تمهیدات آن آماده شده، اما لایه ای دیگر در سطح وزارت بهداشت و کشور است تا همه لایه ها به لایه نوبت دهی الکترونیکی کشور متصل شوند. در این صورت هر فردی می تواند از نظام ارجاع یا خارج از آن، اقدام به نوبت گیری کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برنامه وزارت بهداشت برای به روز رسانی آمار حوزه سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه وزارت بهداشت برای به روز رسانی آمار حوزه سلامت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید