جلوگیری از خدمات القایی به وسیله اجرای نظام پرداخت DRG

به گزارش وبلاگ زیبا، دبیر کل خانه پرستار ایران گفت: با اجرای سیستم پرداخت DRG، تقاضای القایی و خطای پزشکی در مراکز درمانی بیمارستان ها کاهش می یابد.

جلوگیری از خدمات القایی به وسیله اجرای نظام پرداخت DRG

محمد شریفی مقدم دبیر کل خانه پرستار ایران در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به سیستم پرداخت DRG اظهار کرد: سیستم پرداخت نظام سلامت در کشور های مختلف متفاوت است به طوری که در برخی از مناطق پرداخت به صورت حقوق ثابت انجام می گیرد که در آن کادر پزشکی اعم از پرستار، پیرا پزشک و پزشک حقوق ثابت را دریافت می کنند.

او ادامه داد: در سیستم نظام پرداخت سرویس کادر پزشکی بر اساس کارانه است به طوری که این سیستم پرداخت در کشورمان از سال 76 تا به امروز اجرا می شود و باعث بروز اختلاف شدید حقوق بین جامعه پزشکی شده است.

شریفی مقدم تاکید کرد: سیستم پرداخت سیفور سرویس ناکارآمد بوده و باعث بروز مسائل متعددی در نظام پرداخت پرسنل بهداشت و درمان کشور شده است، زیرا موضوع کارانه ها باعث بروز مسائل مالی برای برخی افراد و پرستاران شده است.

بیشتر بخوانید: صدور 7 هزار مجوز جهت تامین نیروی انسانی بیمارستان های جدید

تاثیر سختی کار بر میزان پرداختی

دبیر کل خانه پرستار ایران اضافه کرد: بر اساس سیستم پرداخت DRG که به تازگی مطرح شده است خدمات ارائه شده در حوزه بهداشت و درمان طبقه بندی می شوند که در آن حق العمل جراح و حق الزحمه کارکرد پرستار به وسیله سازمان های بیمه گر معین شده است.

او اضافه کرد: پرداخت حقوق بر اساس سیستم DRG باعث کاهش خطای پزشکی و نظارت بیشتر بیمارستان ها بر عملکرد پرسنل پزشکی می شود و سیستم پرداخت DRG از خدمات القایی جلوگیری می کند و اگر زیر ساخت های لازم برای نظام پرداخت DRG به طور کامل در کشور فراهم نشود این طرح محکوم به شکست است.

شریفی مقدم یادآوری کرد: در سیستم پرداخت DRG گروه های مختلف به تناسب سختی کار و میزان حضورشان در مراکز درمانی حقوق دریافت می کنند و به نوعی باعث مدیریت در منابع حوزه سلامت می شوند.

انتهای پیام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "جلوگیری از خدمات القایی به وسیله اجرای نظام پرداخت DRG" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از خدمات القایی به وسیله اجرای نظام پرداخت DRG"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید