شناسایی مدارسی که هنگام بروز بلایای طبیعی مرکز امن تجمع تهران می شوند

به گزارش وبلاگ زیبا، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به برنامه ایمن سازی مدارس گفت: هم اکنون بیش از 1000 مدرسه تهران توسط مدیریت بحران به عنوان مراکز امن تجمع در هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی شناسایی و به مردم معرفی شده است؛ در واقع مدارسی که احداث می کنیم قابلیت تبدیل به محل امن برای حفاظت از جان شهروندان را هم دارند.

شناسایی مدارسی که هنگام بروز بلایای طبیعی مرکز امن تجمع تهران می شوند

علی شهری در گفت وگو با وبلاگ زیبا، در پاسخ به اینکه براساس مقررات ملی ساختمان باید در مراکز پرجمیعت مانند مدارس و دانشگاه ها برنامه های ایمن سازی اجرا گردد؛ در این باره چه اقداماتی صورت گرفته است؟ اظهار کرد: هم اکنون بیش از 1000 مدرسه تهران توسط مدیریت بحران به عنوان مراکز امن تجمع در هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی شناسایی و به مردم معرفی شده است و به معنای این است که مدارسی که اداره کل نوسازی مدارس استان تهران احداث می نماید، قابلیت تبدیل به محل امن برای حفاظت از جان شهروندان را هم دارند.

وی اضافه نمود: از اوایل دهه 1380 مقاوم سازی، تخریب و بازسازی مدارس فرسوده در استان تهران کلید خورد و تاکنون هم این موضوع ادامه دارد. مقاوم سازی مدارس به صورت کلی باعث ایمن سازی مجدد فضاهای آموزشی می گردد که در حال حاضر این موضوع در استان تهران در حال اجرا است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه موضوع تخریب و بازسازی فضاهای آموزشی فرسوده در تهران نیز یکی از موضوعات جدی است که در تمامی جلسات درباره آن بحث و گفتگو می گردد بیان کرد: دولت نیز از محل اعتباراتی که هر سال پیش بینی می نماید، تعدادی از مدارس فرسوده با اولویت در طرح تخریب و بازسازی قرار می گیرند. مدارس جدیدالاحداث نیز با توجه به موارد ایمنی و مطابق با استانداردها ساخته می شوند.

شهری همچنین در پاسخ به اینکه چرا نقشه مدارس در اختیار آتش نشانی قرار نمی گیرد تا اگر اتفاقی چون پلاسکو رخ داد بتوان سریع اقدام کرد گفت: ساخت فضاهای آموزشی با رعایت مقررات ملی ساختمان از جمله مبحث حریق و با بالاترین ضرایب ایمنی و توجه به استانداردهای آتش نشانی انجام می گردد، بنابراین در این بخش تاکنون مسئله ای رخ نداده است.

وی ادامه داد: اداره کل نوسازی مدارس استان تهران آمادگی دارد تا در صورت درخواست نقشه مدارس، این نقشه ها را در اختیار آتش نشانی قرار دهد و یا هرگونه همکاری برای بالا بردن سطح ایمنی در مدارس انجام دهد، البته قسمت عمده ای از این همکاری باید بین آموزش و پرورش و آتش نشانی انجام گردد، زیرا پس از اینکه فضای آموزشی احداث می گردد، به اداره آموزش و پرورش تحویل می گردد و عملا بهره بردار اصلی، ادارات آموزش و پرورش هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شناسایی مدارسی که هنگام بروز بلایای طبیعی مرکز امن تجمع تهران می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی مدارسی که هنگام بروز بلایای طبیعی مرکز امن تجمع تهران می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید