مادلین آلبرایت: ترامپ هدیه ای آسمانی برای پوتین است

وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در مصاحبه ای گفت، با توجه به مواضع رئیس جمهوری آمریکا نسبت به ناتو و اتحادیه اروپا می توان گفت وی هدیه ای از آسمان برای رئیس جمهوری روسیه است.

مادلین آلبرایت: ترامپ هدیه ای آسمانی برای پوتین است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه خبری هیل، مادلین آلبرایت، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در جریان مصاحبه ای با فرید زکریا از شبکه خبری سی ان ان گفت: فکر می کنم که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به نوعی با ولادیمیر پوتین، همتای روسش نسبت خویشاوندی دارد!

وی اضافه کرد: روس ها به شدت کوشش می نمایند تا دموکراسی ما را متزلزل سازند و ما را از متحدانمان جدا نمایند. از خیلی جهات فکر می کنم ترامپ از نظر کوشش برای شرح اینکه چرا باید با اروپایی ها داد و ستد داشته باشیم یا اینکه چرا باید با ناتو همکاری داشته باشیم هدیه ای آسمانی به پوتین محسوب می گردد.

آلبرایت که در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا بود در جریان این مصاحبه در کنار کالین پاول، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در دوران ریاست جمهوری جورج بوش پسر حاضر شد.

این دو مقام از سیاست خارجه ترامپ از جمله تصمیمش برای خروج از توافق اتمی ایران به شدت انتقاد کردند.

آلبرایت گفت: روند تصمیم گیری ترامپ کارآمد نیست. ترامپ مسائل را به شیوه خودش پیش می برد و پس از آن فردی می گوید منظور ترامپ این بود که ... و سپس ترامپ با آن مخالفت می نماید.

آلبرایت، دونالد ترامپ را غیردموکرات ترین رئیس جمهوری آمریکا در تاریخ مدرن این کشور توصیف کرد و گفت: ترامپ هدیه ای است که به پوتین داده شده است.

ترامپ به خاطر روابط گرم غیرمعمولش با پوتین از سوی هر دو جناح کشورش مورد انتقاد قرار گرفته و در تابستان امسال میلادی به خاطر کم اهمیت جلوه دادن مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 میلادی در جریان کنفرانس خبری مشترکش با پوتین به شدت مقامات جمهوری خواه و دموکرات کشورش را عصبانی کرد.

ترامپ اغلب از ناتو، سازمانی که پس از جنگ جهانی دوم به عنوان یک ائتلاف دفاعی جمعی تشکیل شد تا از اعضایش در برابر تعرض های شوروی سابق حفاظت کند، انتقاد می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مادلین آلبرایت: ترامپ هدیه ای آسمانی برای پوتین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادلین آلبرایت: ترامپ هدیه ای آسمانی برای پوتین است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید