نشست مدیرکل میراث فرهنگی کردستان با استادان و پژوهشگران برگزار گشت

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان در نشستی با جمعی از اساتید، نویسندگان، شاعران و پژوهشگران محلی منطقه هورامان دیدار کرد.

نشست مدیرکل میراث فرهنگی کردستان با استادان و پژوهشگران برگزار گشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی کردستان، در این دیدار سیدمحسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی این استان ضمن تأکید بر تعامل و همکاری نخبگان محلی در زمینه تکمیل پرونده ثبت جهانی هورامان، از اقدامات اجرا شده شده در این زمینه تقدیر و تشکر کرد.

او ضمن ابراز خرسندی از دیدار و مصاحبت با نخبگان منطقه هورامان، گفت: هورامان یکی از مناطق مهم و درخور توجه استان کردستان است که پس از ثبت جهانی، به یک منطقه گردشگری و فرهنگی شاخص در سطح کشور و جهان تبدیل خواهد شد و این موضوع علاوه بر دستاوردهای اقتصادی، موجب حفظ فرهنگ، تاریخ، معماری، ادبیات و... این منطقه و موجبات آشنایی اقوام و ملل مختلف با فرهنگ هورامان را فراهم می سازد.

علوی افزود: اداره کل میراث فرهنگی کردستان تمامی جوانب فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، معماری و… در تدوین پرونده ثبت جهانی هورامان را مد نظر خواهد داشت و در این زمینه پذیرای هرگونه راه چاره و پیشنهاد سازنده از جانب نخبگان هورامی خواهد بود.

منبع: میراث آریا

به "نشست مدیرکل میراث فرهنگی کردستان با استادان و پژوهشگران برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست مدیرکل میراث فرهنگی کردستان با استادان و پژوهشگران برگزار گشت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید