پادشاه عربستان و رئیس جمهور مستعفی یمن در ریاض دیدار کردند

به گزارش وبلاگ زیبا، پادشاه عربستان روز یکشنبه با رئیس جمهور مستعفی یمن در ریاض دیدار و درباره آخرین تحولات در یمن گفت وگو کردند.

پادشاه عربستان و رئیس جمهور مستعفی یمن در ریاض دیدار کردند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ زیبا، سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان عصر یکشنبه با عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن در ریاض دیدار کرد.

العربیه گزارش داد که پادشاه عربستان و رئیس جمهور مستعفی یمن در این دیدار روابط برادرانه مستحکم میان دو کشور را آنالیز نموده و همچنین درباره آخرین تحولات منطقه به خصوص در عرصه یمن و کوشش های مختلف در راستای تحقق امنیت و ثبات در این کشور گفت وگو کردند.

این دیدار در حالی صورت گرفت که شبه نظامیان جدایی طلب وابسته به شورای انتقالی یمن از جمله عناصر کمربند امنیتی که مورد حمایت امارات هستند؛ روز گذشته توانستند تمامی مناطق شهر عدن را به کنترل خود در آورند. احمد المسیری معاون نخست وزیر و وزیر کشور دولت مستعفی نیز از شهر فرار کرد و کاخ ریاست جمهوری معاشیق نیز به دست شبه نظامیان افتاد.

روز گذشته و در پی این حوادث وزارت خارجه وابسته به دولت مستعفی منصور هادی در صفحه توئیتر خود حوادث و درگیری های شهر عدن را کودتای شورای انتقالی علیه این دولت خواند.(جزئیات بیشتر)

همچنین احمد المیسری وزیر کشور دولت مستعفی یمن، در واکنش به این رویدادها دولت عربستان سعودی و امارات را مورد انتقاد شدید قرار داد و گفت: به شکست در عدن اعتراف می کنیم و به امارات تبریک می گوییم، اما این نبرد پایانی نیست.

وی همچنین با حمله به منصور هادی و دولت سعودی اضافه نمود: سکوت ریاست جمهوری یمن در برابر آنچه که در عدن رخ داد مشکوک است؛ در حالی که شریک ما، ما را سلاخی می کرد؛ عربستان سعودی چهار روز سکوت کرد.(جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پادشاه عربستان و رئیس جمهور مستعفی یمن در ریاض دیدار کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادشاه عربستان و رئیس جمهور مستعفی یمن در ریاض دیدار کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید