پایکوبی نمودارها به نفع بایدن است یا ترامپ؟، عکس

به گزارش وبلاگ زیبا، تازه ترین نمودارهای نظرسنجی انتخابات آمریکا منتشر شده که نشان می دهد رای الکترال کاندیدای دموکرات از کاندیدای جمهوریخواهان بالاتر است.

پایکوبی نمودارها به نفع بایدن است یا ترامپ؟، عکس

به گزارش خبرگزاری وبلاگ زیبا، تازه ترین نمودارها از شرایط انتخاباتی آمریکا منتشر شده که نشان میدهد از 23 سپتامبر تا 15 اکتبر جو بایدن نامزد دموکرات ها از ترامپ نامزد جمهوریخواهان بالاتر بوده است.

کانال توئیت پرس با انتشار نمودارها نوشت: فهرست و نتایج تمام نظرسنجی های اجرا شده یک ماهه اخیر در آمریکا درباره بایدن و ترامپ نشان داد که تقریبا در تمامی نظرسنجی ها از 23 سپتامبر تا 15 اکتبر بایدن از ترامپ جلوتر بوده است.

همچنین در دیگر نمودار امار نظرسنجی الکترال که بسیار مهمتر از رای مردمی و شناور است، جوبایدن 216 رای الکترال دارد و ترامپ 125 رای الکترال.

در سیستم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مردم به کنندگانی رای می دهند که آنها رای موسوم به الکترال خود را به نفع یکی از دو کاندید اصلی در روز مخصوص اعلام می کنند.

بدین ترتیب آرای الکترال است که برنده نهایی را مشخص کرده و ممکن است رای عمومی مردم مثلا به نفع بایدن باشد، اما رای الکترال و نهایی در صندوق به ترامپ داده شود.

در این سیستم برنده ریاست جمهوری نیاز به 270 رای الکترال دارد که تا اینجا بایدن 216 رای و ترامپ 125 رای دارد.

197 رای هنوز مشخص نیست، هرچند رای قاطع برای بایدن 118 رای الکترال و برای ترامپ نیز 63 رای تا این لحظه است.

این در حالی است که جدیدترین نمودار شرایط انتخابات ریاست جمهوری آمریکا طبق نظرسنجی ها تا روز جمعه 16 اکتبر بایدن با اختلاف 8.9 از ترامپ جلوتر است.

البته روز جمعه بایدن کمی دچار بدشانسی شد و کمپین انتخاباتی ترامپ او را کمی به جلو راند.

در مجموع فعلا بایدن 51.2 و ترامپ 42.3 است و اگر امروز انتخابات سراسری برگزار شود، دموکراتها برنده می شوند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "پایکوبی نمودارها به نفع بایدن است یا ترامپ؟، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایکوبی نمودارها به نفع بایدن است یا ترامپ؟، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید