ادعای ترامپ درباره انفجار اخیر اتمی در روسیه

به گزارش وبلاگ زیبا، ترامپ به تازگی مدعی شده که آمریکا، چیزهای زیادی از انفجار مرگ بار اخیر یک موشک در روسیه می آموزد. گفته می گردد انفجار مذکور، منجر به افزایش میزان تشعشعات رادیواکتیو در منطقه شده است.

ادعای ترامپ درباره انفجار اخیر اتمی در روسیه

به گزارش وبلاگ زیبا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در پیغام توئیتری خود آورده است: آمریکا از انفجار موشکی که در روسیه رخ داد، بسیار می آموزد؛ ما تکنولوژی مشابه و با این حال، پیشرفته تری داریم. اسکای فال روس، مردم را درخصوص جو اطراف تاسیسات و مناطقی دوردست تر، نگران ساخته؛ این خوب نیست!

کارشناسان، انفجار مذکور را که به کشته شدن دست کم پنج نفر انجامید، به یک موشک کروز هسته ای با نام بورِوستنیک 9M730 نسبت داده اند.

ادعای ترامپ مبنی بر وجود تکنولوژی پیشرفته تر در آمریکا، بلافاصله توسط یک کارشناس آمریکایی به نام جو سیرینسیونه مورد نقد قرار گرفته است. او می گوید: عجیب است، ما برنامه ای برای موشک کروز هسته ای نداریم.

او در ادامه پیغام توئیتری خود نوشته است: ما در دهه 1960 کوشش کردیم تا این نوع موشک را فراوری کنیم؛ اما بسیار دیوانه وار بود، کارکردی نمی توانست داشته باشد، حتی برای جنگ سرد نیز بسیار بی رحمانه بود.

حادثه انفجار مذکور، هفته پیش در تاسیسات ساحلی دریای سفید به وقوع پیوست. مقامات روسیه پس از سکوت دو روزه، روز شنبه تنها تایید کردند این انفجار، از نوع هسته ای بوده است اما موشک بودن آن را اعلام نکردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ادعای ترامپ درباره انفجار اخیر اتمی در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای ترامپ درباره انفجار اخیر اتمی در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید