راه اندازی پویش موج همدلی در رادیوهای استانی

به گزارش وبلاگ زیبا، پویش موج همدلی در رادیوهای استانی صداوسیما در پی فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک مومنان ملت ایران به اقشار مستضعف، راه اندازی شد.

راه اندازی پویش موج همدلی در رادیوهای استانی

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری وبلاگ زیبا، در پی فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی بر یاری مومنان ملت ایران به اقشار مستضعف، پویش موج همدلی در رادیوهای استانی صداوسیما راه اندازی شد.

وحید کمالی، مدیرکل صدای استان ها با اعلام این خبر گفت: به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر یاری مومنانه در ماه مبارک رمضان به اقشار مستضعف، پویش موج همدلی در رادیوهای استانی صداوسیما در سراسر کشور راه اندازی می گردد.

وی افزود: اداره کل صدای استان ها با پویش موج همدلی به استقبال ماه مبارک رمضان می رود، این پویش در لبیک به منویات رهبری مبنی بر اینکه انتظار اقدام و عمل است، نه بی عملی و نشستن و چشم به در دوختن، طراحی شده و به مرحله اجرا در می آید که بر اساس آن نوای همدلی و مهربانی در صدای استانها طنین انداز می گردد.

مدیرکل صدای استان با تشریح جزییات این پویش شرح داد: اهدافی که برای موج همدلی در نظر گرفته شده شامل ترویج فرهنگ مهربانی و همدلی، توجه به محرومان و اقشار آسیب پذیر، ترویج فرهنگ انفاق و تقویت همبستگی ملی در شرایط بحرانی است.

وی ادامه داد: بر این اساس محورهای موضوعی و عملیاتی مختلفی برای اجرا به صدای مراکز ابلاغ شده که از آن جمله می توان به طراحی و تولید آنونس هایی در تشویق خیرین و مردم در یاری و یاری به همنوعان، طراحی بخشی در تمام برنامه های زنده و تولیدی با رویکرد ترویج مهربانی و همدلی، گفت وگو با خیرین و گروه های مردمی در سراسر کشور که در این شرایط به یاری و یاری مردم و کادر درمانی و بیماران شتافته اند، ترویج نذرهای ماه مبارک رمضان در جهت دهی یاری به محرومان و اقشار آسیب پذیر و انعکاس فعالیت ها و کارهای گروه های مردم نهاد در این حوزه اشاره کرد.

کمالی با بیان اینکه این پویش به دنبال ایجاد همدلی در میان اقشار مختلف مردم است، اظهار کرد: پویش موج همدلی به دنبال ترویج این حقیقت است که همدلی و یاری رساندن به هم نوع، کوچک و بزرگ نمی شناسد و فقیر و غنی در آن تفاوتی ندارند، هر کس در حد توان خود می تواند با این موج ملی همراه گردد.

وی افزود: علاوه بر این و با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب، پویش موج همدلی به دنبال تبیین این مفهوم است که همدلی شرط ظهور است منتظر مهدی(عج) منفعل نیست از یک تماس و گفت وگو با اقشار آسیب دیده، با خانواده های داغدار تا خرید نان برای همسایه پیر و بیمار می تواند در این زمینه موثر باشد.

مدیرکل صدای استان ها خاتمه اظهار کرد: تشویق مردم در رصد مسائل محله خود و در صدد رفع این مسائل برآمدن با هم دردی، همدلی و همکاری، از دیگر اهداف پویش موج همدلی به شمار می رود در حقیقت این پویش اجتماعی، فرصتی است برای مهربانی، برای نذر یاری و یاری همنوعان که در مدار آیه فَمَن یَعمَل مِثقال َ ذَرَّهٍ خَیراً یَرَه ُ می گردد.

4143/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "راه اندازی پویش موج همدلی در رادیوهای استانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی پویش موج همدلی در رادیوهای استانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید