کشف هویت قاتل خبرنگار آمریکایی از سوی سازمان های اطلاعاتی غرب

به گزارش وبلاگ زیبا، خبرنگاران: سرویس های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس با یاری فن آوری تشخیص چهره توانسته اند هویت تروریست بریتانیایی را که اخیرا سر یک خبرنگار آمریکایی را برید، کشف نمایند.

کشف هویت قاتل خبرنگار آمریکایی از سوی سازمان های اطلاعاتی غرب

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ زیبا به نقل از فاکس نیوز؛ سرویس های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس با یاری فن آوری تشخیص چهره توانسته اند هویت تبعه بریتانیایی را که سر خبرنگار آمریکایی را برید، کشف نمایند.

بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده است تحلیلگران امنیتی تنها بر اساس آنالیز چشمان این تروریست وی را شناسایی نموده اند. یک مقام امنیتی آمریکا می گوید ما 99.9 درصد مطمئن هستیم، نام این فرد جان است، اما به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره شبکه گسترده تر وی در انگلیس اطلاعات بیشتری ارائه نمی گردد.

داعش چند روز قبل با انتشار ویدئویی در یوتیوب بیان کرد جیمز فولی خبرنگار آمریکایی روزنامه گلوبال پست را سر بریده است. همچنین تروریست ها تهدید کردند در صورت ادامه حملات آمریکا به مواضع داعش در عراق سر استیون ساتلوف را نیز خواهند برید.

در این فیلم داعش اعلام نموده است که سر بریدن این خبرنگار آمریکایی به تلافی حملات هوایی جنگنده های آمریکا در عراق بوده است.

تیمی از کارشناسان پلیس اف بی ای آمریکا چندی قبل برای تحقیقات بیشتر به انگلیس سفر کردند و به یاری سازمان های اطلاعاتی این کشور 12 مظنون به همکاری با جان را شناسایی کردند که به وی برای سفر به سوریه یاری نموده اند. همه این افراد تبعه انگلیس هستند.

تعداد اتباع انگلیسی حاضر در بین گروه های تروریستی در سوریه و عراق از دیگر کشورهای غربی بیشتر است و خطر موج بازگشت آنها به کشورهایشان تهدیدی جدی برای این جوامع است.

منبع: تسنیم

به "کشف هویت قاتل خبرنگار آمریکایی از سوی سازمان های اطلاعاتی غرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف هویت قاتل خبرنگار آمریکایی از سوی سازمان های اطلاعاتی غرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید