استخدام متخصص فنگ شویی برای خانه نوعروس!

به گزارش وبلاگ زیبا، بعضی عروس های ایرانی که می خواهند بهترین ارایه را از جهیزیه شان داشته باشند به این موسسات زنگ می زنند و دست کم 7 تا 8 میلیون تومانی هزینه می نمایند که روز نمایش و رونمایی از جهیزیه شان به بهترین وجه برگزار گردد و حالا با گذشت چند صباحی، چیدمان جهیزیه تبدیل به شغل شده و دفتر و دستکی به هم زده است!

استخدام متخصص فنگ شویی برای خانه نوعروس!

به گزارش وبلاگ زیبا، روزنامه شهروند نوشت: مرغ هایی با مژه های بلند و ابرو که پاپیون روی سرشان دارند؛ ماهی قزل آلا که روبان پیچ شده است. توالت هایی که پر از گلبرگ های گل رز است و شمع های روشن در آن می سوزد؛ قلب های تزیینی و بادکنک هایی که روی تختخواب به چشم می خورد؛ سبدهای پر از میوه که به اشکال مختلف برش خورده اند و... این بلاها را موسسات تزیین و چیدمان جهیزیه سر خانه و زندگی شما می آورند. بعضی عروس های ایرانی که می خواهند بهترین ارایه را از جهیزیه شان داشته باشند به این موسسات زنگ می زنند و دست کم 7 تا 8 میلیون تومانی هزینه می نمایند که روز نمایش و رونمایی از جهیزیه شان به بهترین وجه برگزار گردد و حالا با گذشت چند صباحی، چیدمان جهیزیه تبدیل به شغل شده و دفتر و دستکی به هم زده است! کاری که با چشم و هم چشمی هایی که این روزها حسابی بین تعدادی از خانواده های ایرانی رواج پیدا نموده، رونق گرفته و همین باعث شده افراد زیادی به کار چیدمان و تزیین جهیزیه روی بیاورند؛ بدون این که لازم باشد تخصص خاصی داشته باشند. البته بعضی افراد هم هستند که با ادعاهایی مثل آرشیتکت بودن یا تحصیل در رشته دکوراسیون خانگی دست به چیدمان جهیزیه می زنند و پول کلانی هم از عروس و داماد می گیرند. این مد عجیب که در چند سال اخیر حسابی روی بورس قرار گرفته به بالا و بالاتر رفتن هزینه های ازدواج دامن زده است.

چیدمان جهیزیه چند؟

دیزاین و دکوراسیون ویژه جهیزیه... دکوراسیون لاکچری... مشاوره حرفه ای برای متفاوت بودن چیدمان و دکوراسیون منزل عروس... اولین شرکت دکوراسیون داخلی با تیم مجرب برای مشاوره و اجرای منحصربه فرد... مشاوره خرید جهیزیه... اینها عناوینی است که در آگهی های موسسات چیدمان جهیزیه به چشم می خورد.

با شماره یکی از این آگهی ها تماس می گیرم و از قیمت چیدمان و تزیین جهیزیه سوال می کنم. اولین سوالی که پرسیده می گردد این است که متراژ خانه چقدر است؟

پاسخ می دهم حدود 60 متر... خانمی که تلفن را جواب داده شرحاتش را طوطی وار تکرار می نماید: چیدمان را اگر بخواهید توسط خود خانم مهندس! و یک نیروی همراه انجام می گردد. ایشان فارغ التحصیل مهندسی آرشیتکت در یکی از دانشگاه های اتریش هستند و به علم فنگ شویی هم تسلط دارند.

خانمی که ظاهرا منشی مهندس است دوباره می پرسد: گفتید منزل تان 60 متر است؟ هزینه چیدمان جهیزیه برای متراژ زیر 60 متر 2 میلیون و 500 تا 3 میلیون تومان است.

و ادامه می دهد: البته هزینه چیدمان هر اتاق هم بین 500 تا 700 هزار تومان است. ضمن این که برای متراژ خانه شما یک نفر همراه در کنار خانم مهندس کافی است که البته دستمزد این همراه جداست و بسته به کاری که انجام می دهد بین 250 تا 350 هزار تومان دستمزد می گیرد. اگر هم همراه نخواهید که باید خودتان جابه جایی وسایل را انجام دهید، چون خود ایشان کاری انجام نمی دهد و فقط می گوید بهتر است وسایل چطور چیدمان گردد!

در حالی که از شنیدن دستمزدهای خانم مهندس شوکه شده ام از منشی می پرسم آیا نصب پرده و لوستر هم جزو چیدمان خانه قرار می گیرد یا نه؟ که او پاسخ می دهد: همان طور که گفتم خانم مهندس فقط نظر می دهند که وسایل در کجای خانه قرار بگیرد و اگر نصب پرده و لوستر بخواهید باید تیم قوی تری برایتان بفرستیم که آن هم هزینه جدا دارد.

او ادامه می دهد: طبق تعرفه های شرکت ما، نصب هر پرده بین 200 تا 350 هزار تومان و نصب لوستر هم از 400 هزار تومان به بالاست که دو نفر همراه می خواهد. از منشی می پرسم چیدن وسایل آشپزخانه، بوفه و تزیین سرویس بهداشتی در حیطه وظایف خانم مهندس قرار می گیرد یا نه؟ پاسخ می دهد: بله، چیدن کابینت ها و بوفه و وسایل سبک را خود ایشان انجام می دهد اما اگر تزیینات بیشتری مثل گل آرایی و مروارید آرایی بخواهید، می گردد چیدمان به همراه تزیین که هزینه اش بیشتر می گردد.

بنا به گفته پرسنل این موسسه، در چیدمان جهیزیه اگر تزیین با گل طبیعی بخواهید براساس متراژ خانه تقریبا یک میلیون و 500 هزار تومان هزینه گل ها می گردد که البته اگر مایل باشید می توانید خودتان گل ها را تهیه کنید و اگر بخواهید خانه تان را با گل خشک تزیین کنید، هزینه گل خشک 500 تا 700 هزار تومان می گردد که البته دستمزد خانم مهندس برای تزیین جدا از چیدمان است. اگر بخواهید تزیین هم توسط خود خانم مهندس انجام گردد، هزینه تزیین برای متراژ خانه شما یک میلیون و 500 هزار تومان می گردد.

از منشی می پرسم هزینه ها بالاست؛ جای تخفیف نیست؟ با قاطعیت می گوید: شما برای یک کار حرفه ای و علمی! این هزینه را انجام می دهید که ارزشش را دارد، وگرنه افراد دیگری هستند که با هزینه های کمتر این کار را انجام می دهند و در آخر به این نتیجه می رسید که اگر خودتان چیدمان و تزیین می کردید بهتر می شد. بنابراین قیمت های ما مقطوع است و مشتریان مخصوص خودمان را داریم. تا سه ماه آینده هم وقت مان پر است، چون خانم مهندس در هفته فقط سه چیدمان انجام می دهد و باقی روزها در دانشگاه مشغول تدریس است. اگر برای سه ماه دیگر وقت می خواهید هم از الان باید رزرو کنید!

تزیین با مروارید و بر اساس ماه تولد عروس و داماد

کافی است در اینترنت عنوان چیدمان و تزیین جهیزیه عروس را سرچ کنید. عکس هایی می بینید از سرویس های بهداشتی که با گل و شمع تزیین شده است یا یخچال هایی پر از مواد خوراکی با تزیین های عجیب و غریب که در بعضی از آنها به تن مرغ و ماهی های بیچاره لباس پوشانده شده و چشم و دهان و دماغ برایشان طراحی شده است. با یک آگهی دیگر برای چیدمان و تزیین منزل عروس تماس می گیرم. خانمی که تلفن را جواب می دهد بدون این که سوالی بپرسد، می گوید: هزینه کار ما ساعتی است. ساعتی 300هزار تومان بابت چیدمان می گیریم که بسته به وسایل و متراژ خانه چیدمان طول می کشد. برای تزیین هم هزینه جدا باید پرداخت گردد. وسایل تزیین هم به سلیقه مشتری بستگی دارد. تزیین با گل طبیعی 500 هزار تومان دستمزدش است و اگر تهیه گل هم به عهده ما باشد، بعد از خرید و براساس فاکتور هزینه اش را می گیریم.

او ادامه می دهد: تزیین با مروارید و شمع هم داریم که خودمان وسایل را می آوریم که هزینه آن هم بستگی به متراژ خانه دارد که از 500 هزار تومان آغاز می گردد و دستمزدش هم 500 هزار تومان است. یک مدل تزیین دیگر هم داریم که براساس ماه تولد عروس و داماد انجام می گردد که هزینه آن توافقی است اما معمولا از یک میلیون تومان به بالا می گردد. هزینه تزیین یخچال هم به صورت جداگانه دریافت می گردد.

او شرح می دهد: ما خوراکی و موادی که قابل تزیین شدن است را فهرست می کنیم و به مشتری می دهیم. هزینه خرید به عهده شماست اما وسایل لازم برای تزیین را خودمان می آوریم که بین 500 تا 700 هزار تومان می گردد. ضمن این که دستمزد هر نیرویی که می آوریم هم، ساعتی 100 هزار تومان است.

منظور او از چیدمان بر اساس ماه تولد را که می پرسم، شرح می دهد که عناصر خاصی برای متولدان هر ماه انرژی بخش است؛ به عنوان مثال فروردینی ها با عناصر فلزی و سنگ فیروزه انرژی می گیرند و گیاهانی مانند کاکتوس به آنها آرامش می دهد! به همین دلیل سعی می کنیم در چیدمان منزل آنها از این عناصر بیشتر استفاده کنیم.

اصفهانی ها، تبریزی ها و شمالی ها در صدر مشتریان

جالب است بدانید که این رسم چیدمان و تزیین جهیزیه فقط مخصوص تهران نیست. از بعضی موسسات چیدمان جهیزیه عروس می پرسم که به جز تهرانی ها، شهروندان چه شهرهایی بیشتر متقاضی چیدمان جهیزیه عروس هستند و بیشتر آنها پاسخ می دهند که اصفهانی ها، تبریزی ها و شمالی ها مشتریان پروپاقرص تری برای این بازار به شمار می آیند.

خانمی که می گوید دو سالی است به صورت حرفه ای این کار را انجام می دهد، درباره مشتریانی که از شهرهای دیگر دارد، می گوید: مشتریانی که از شهرستان داریم، بیشتر از تهران است و بر خلاف آن چه خیلی ها فکر می نمایند در شهرستان ها به بعضی رسم و رسوم ها توجه بیشتری می گردد، اتفاقا اغلب مشتریان ما از شهرهای دیگر هستند که علاقه زیادی به تزیین جهیزیه عروس دارند و این موضوع برایشان اهمیت زیادی دارد.

او ادامه می دهد: با این که هزینه چیدمان جهیزیه عروس برای شهرستان ها بیشتر از تهران می گردد - چون هزینه رفت وآمد و اقامت کسی که قرار است جهیزیه را بچیند و تزیین کند هم به پای مشتری است - آنها حاضرند این هزینه را پرداخت نمایند و جهیزیه عروس شان را بچینند و تزیین نمایند. ضمن این که تعرفه های ما برای مشتریان شهرستانی و تهرانی فرقی ندارد و این طور نیست که چون مشتری در شهرستان است، ارزان تر بگیریم.

وقتی هزینه رفت وآمد آنها را به شهرستان ها می پرسم، جواب می دهند هزینه بلیت هواپیمای رفت و برگشت به علاوه حداکثر دو روز اقامت در هتل برای میانگین سه نفر به هزینه های چیدمان وسایل عروس اضافه می گردد!

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استخدام متخصص فنگ شویی برای خانه نوعروس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخدام متخصص فنگ شویی برای خانه نوعروس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید