تعویق المپیک شرایط را برای همه کشورها یکسان کرد

به گزارش وبلاگ زیبا، با اعلام رسمی کمیته بین المللی المپیک (IOC) سی و دومین دوره بازی های المپیک که برگزاری آن در مردادماه امسال (3 تا 19 مردادماه) به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد، اول تا 18 مردادماه سال آینده برگزار خواهد شد.

تعویق المپیک شرایط را برای همه کشورها یکسان کرد

با این اوصاف و با توجه به فاصله یک ساله ایجاد شده تا زمان برگزاری بازی های المپیک، قاعدتا در فرایند کارهای مربوط به حضور در میادین باقی مانده انتخابی المپیک و آماده سازی ورزشکاران برای اعزام به توکیو تغییراتی ایجاد خواهد شد.

نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در بازی های المپیک 2021 توکیو در مصاحبه با وبلاگ زیبا در این زمینه گفت: با تعویق بازی های المپیک، حالا شرایط یکسان و مشابه برای تمام کشورها و ورزشکاران شان ایجاد شده است اگرچه بازهم کرونا و موقعیت این ویروس در اجرای برنامه و اتخاذ تصمیمات معین کنده است.

وی ادامه داد: با اعلام کمیته بین المللی المپیک در خصوص سهمیه های باقی مانده برای المپیک توکیو که رقابت های گزینشی برای آنها به خاطر کرونا لغو شد و هنوز برگزار نشده است، باید فدراسیون های بین المللی تصمیم گیری لازم را داشته باشند اما به خاطر ادامه بحران کرونا هنوز تصمیم جدیدی گرفته نشده است.

سجادی توضیح داد: نه اینکه فدراسیون های دنیای یا IOC هنوز به جمع بندی در این زمینه نرسیده باشند، موضوع اینجاست که به خاطر کرونا همچنان ورزش دنیا در حالت رکود و تعطیلی تقریبی به سر می برد و تعیین نیست شرایط مسابقات در آینده چگونه خواهد شد.

مشاور رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که برنامه های مربوط به کاروان ورزش ایران با توجه به شیوع کرونا و تعویق یک ساله المپیک چگونه ادامه پیدا خواهد نمود؟، گفت: قاعدتا توقفی نداریم، آنجا که لازم باشد کارهای اداری لازم را انجام می دهیم اگرچه اموری مانند ثبت نام ورزشکاران المپیکی هم متوقف شده چون اصلا سهمیه جدیدی توزیع نشده که ثبت نامی صورت بگیرد.

سرپرست کاروان ایران همچنین تاکید نمود که به خاطر تعویق یک ساله المپیک در خصوص سهمیه هایی که پیش از این توزیع شده بودند و ورزشکارانی که صاحب آنها شده بودند، هیچ تغییری اعمال نخواهد شد و این سهمیه ها به قوت خود باقی خواهند ماند.

سجادی در پاسخ به این پرسش که شرایط تمرینی ورزشکاران المپیکی در روزهای آینده چگونه خواهد بود؟ آیا همانگونه که پیش از این عنوان شده بود آنها در قرنطینه پیگیر تمرینات شان خواهند بود؟، گفت: فعلا با توجه به شرایط کرونا و تعویق المپیک، برنامه مربوط به پیگیری تمرینات در قرنطینه اجرا نمی گردد. در این زمینه و موضوع مربوط به تمرینات المپیکی ها بر اساس شرایط کرونا باید پیش برویم بنابراین تابع ستاد مقابله با کرونا و تصمیمات و دستورالعمل هایش هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تعویق المپیک شرایط را برای همه کشورها یکسان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق المپیک شرایط را برای همه کشورها یکسان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید