خبرنگاران روایت نشریه اسپانیایی از توقف پروازهای ماهان به بارسلون

به گزارش وبلاگ زیبا، مادرید- خبرنگاران- روزنامه لا وانگواردیا روز آدینه در گزارشی نوشت :اسپانیا بر اساس آنچه که دلایل سیاسی می نامد، به عملیات های پرواز شرکت هواپیمایی ماهان که بین شهرهای بارسلون و تهران فعال بود خاتمه داد.

خبرنگاران روایت نشریه اسپانیایی از توقف پروازهای ماهان به بارسلون

به رغم بحران بیماری کرونا ، بارسلون تنها مقصد در اتحادیه اروپا در طول امسال بود .آخرین پرواز هواپیمایی ماهان در حالی در روز 23 مارس (4 فروردین)، به فرودگاه جوسپ تارادیاس بارسلون وارد شد که اسپانیا از روز 15 مارس (25 اسفند)، به دلیل شیوع کرونا شرایط فوق العاده اعلام نموده بود .

نشریه اسپانیایی یادآورشد که تا آن موقع ، ماهان دو پرواز هفتگی بین تهران و بارسلون داشت .منابع بخش ناوبری شرح دادند که حفظ این فرکانس عجیب بود زیرا مدت ها بود که میزان مسافران این پرواز ها اندک و حدود 30 درصد بودند .

لغو مجوز پرواز هواپیمایی ماهان عملا همزمان با تعطیلی ترمینال 2 فرودگاه بارسلون بود که در روز 26 مارس بسته شد و ماهان از آخرین شرکت هایی بود که در آنجا فعالیت داشت .

با این حال ، منابع رسمی فرودگاه بارسلون مدعی شدند که لغو مجوز از سوی دولت اسپانیا به خاطر بیماری کرونا نیست بلکه به دلیل مسائل سیاسی است .

به عقیده نویسنده روزنامه لاوانگواردیا ، اسپانیا درنباله روی راستا آلمان ، فرانسه و ایتالیا که به دستور مقام های آمریکایی پرواز های ماهان به کشورشان را ممنوع نموده بودند ، همکاری با شرکت ایرانی را متوقف کرد.

بر اساس این گزارش ، در سال 2011 ، هواپیمایی ماهان در فهرست شرکت های ایرانی تحت تحریم نهاده شد زیرا واشنگتن مدعی بود که هواپیماهای ماهان در همکاری با حزب الله لبنان ، تجهیزات ، مهمات و جنگجو به مناطق جنگی مخصوصا سوریه و یمن می فرستد .

نخستین پرواز ماهان به بارسلون در حالی روز 20 ژانویه 2019، به فرودگاه این شهر وارد شد که آلمان ورود هواپیماهای این شرکت به خاک خود را ممنوع نموده بود .این شرکت فقط به بارسلون پرواز داشت و هیچ گاه پروازی بین تهران و مادرید انجام نگرفت .

اروپام *5*491**

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران روایت نشریه اسپانیایی از توقف پروازهای ماهان به بارسلون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روایت نشریه اسپانیایی از توقف پروازهای ماهان به بارسلون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید