سوپرمارکت آنلاین ظرفیتی مغفول در گلستان

به گزارش وبلاگ زیبا، یک فعال حوزه کسب وکارهای اینترنتی گفت: با وجود این که در گلستان در زمینه بعضی از کسب وکارهای اینترنتی اقدامات خوبی اجرا شده اما متأسفانه هنوز در زمینه سوپر مارکت آنلاین خوب عمل نشده است.

سوپرمارکت آنلاین ظرفیتی مغفول در گلستان

به گزارش وبلاگ زیبا آنلاین به نقل از ایسنا، علی عباسی اظهار کرد: در استان گلستان اقدامات مرتبط با استارتاپ و کسب وکارهای اینترنتی از سال 1391 شروع شده و در این مدت پیشرفت های خوبی را شاهد بودیم اما هنوز هم جای رشد دارد و باید به رشد در این بخش شتاب دهیم.

وی اضافه نمود: برای افزایش سهم گلستان در بازار کسب وکارهای اینترنتی، باید اکوسیستم خوبی داشته باشیم و همه اجزاء دست به دست هم دهند. برای این کار احتیاج به نیروی انسانی توانمند، منتورینگ، سرمایه گذار، شتاب دهنده و افزایش سطح آگاهی افراد جامعه نسبت به این مقوله داریم.

این فعال حوزه کسب وکارهای اینترنتی بیان نمود: اگر از پارک علم و فناوری و اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گلستان حمایت گردد و بخش خصوصی و سرمایه گذار را هم وارد این بخش کنیم، قطعاً رشد خیلی خوبی در این استان خواهیم داشت.

عباسی اعلام کرد: در فضای مجازی مغازه داران گرگانی بازار خوبی در زمینه فروش کفش، پوشاک و لوازم آرایشی و بهداشتی دارند. متأسفانه در زمینه فروشگاه اینترنتی به منظور رفع کردن احتیاجهای عمومی و روزانه مردم خوب عمل نشده است.

وی در ادامه شیوع کرونا به ورود بیشتر مردم به کسب وکارهای اینترنتی یاری کرد، توضیح داد: ورود افراد به این بخش احتیاجمند داشتن سواد این حوزه است. افراد باید یاد بگیرند که چگونه فراوری محتوا، بازاریابی محتوا و توزیع محتوا داشته باشند.

این فعال حوزه کسب وکارهای اینترنتی تأکید کرد: در این بخش احتیاج است دولت زیرساخت، قواعد، قوانین و آسان سازی امور اداری را فراهم کند و بعد از آن، همه چیز را به بخش خصوصی واگذار کند. دولت نباید صندلی و موضعی در این بخش داشته باشد.

عباسی توضیح داد: در کسب وکارهای اینترنتی هویت مناسبی نداریم، در حال حاضر تنها در بعضی از شهرهای عظیم انجمن کسب وکارهای اینترنتی دایر شده است.

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود گفت: در دو سه ماه گذشته که شاهد شیوع ویروس کرونا بودیم، سایت های ارائه بسته های آموزشی با اعمال تخفیف های گوناگون سود بسیار خوبی کسب کردند.

این فعال حوزه کسب وکارهای اینترنتی اضافه نمود: در بخش طراحی وب و اپلیکیشن نیز بازار خوبی فراهم شد، کرونا فرصتی را فراهم کرد که افراد بتوانند به صورت دورکاری خدمات را به مردم ارائه دهند.

عباسی بیان نمود: فروشگاه اینترنتی که محصولات خود را در سطح وب سایت و اینستاگرام به فروش می رسانند، نیز در این ایام با توجه به اینکه مردم از خانه بیرون نمی آمدند و تمایل به دریافت محصول در درب خانه داشتند، بازار بسیار عالی داشتند.

وی اعلام کرد: معتقدم تحریم های آمریکا را می توان با ابزارهایی که خودشان پدید آورده اند، شکست داد. با وجود هر نوع تحریمی که علیه ما اعمال شده، باز هم می توان نقش خودمان را در دنیا در زمینه کسب وکارهای اینترنتی بیشتر کنیم.

این فعال حوزه کسب وکارهای اینترنتی به رغبت مردم برای ورود به بورس در این ایام نیز گریزی زد و گفت: در کنار اینکه دولت زمینه سازی هایی را برای ورود به مردم به بازار بورس فراهم نموده، مردم نیز در این ایام یاد گرفتند که می تواند در خانه بنشیند و کسب درآمد داشته باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "سوپرمارکت آنلاین ظرفیتی مغفول در گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوپرمارکت آنلاین ظرفیتی مغفول در گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید