شمار مبتلایان کرونا در افغانستان از 900 تن گذشت

به گزارش وبلاگ زیبا، آمارهای رسمی دولت افغانستان نشان می دهد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 906 تن افزایش یافته است.

شمار مبتلایان کرونا در افغانستان از 900 تن گذشت

به گزارش وبلاگ زیبا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت بهداشت افغانستان خاطرنشان کرد: طی 24 ساعت گذشته، 66 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور مشاهده شده و آمار کل مبتلایان به این بیماری به 906 تن رسید.

وحید مایار، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان به رسانه ها گفت که در 24 ساعت گذشته 465 نمونه مشکوک در آزمایشگاه های افغانستان مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان 66 مورد مثبت و بقیه منفی شده اند.

موارد جدید ابتلا شامل 26 مورد در کابل، 15 مورد در قندهار، 6 مورد دربلخ، 5 مورد در قندوز، 5 مورد در هرات، 4 در هلمند، 3 مورد در لغمان، یک مورد در ننگرهار و یک مورد در کنر است.

براساس اطلاعات وزارت بهداشت افغانستان، تا به امروز از مجموع افراد مبتلا 11 درصد بهبود یافته اند.

مایار گفت، در 24 ساعت گذشته 45 تن از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور بهبود یافته اند که با این رقم، مجموع بهبودیافتگان به 99 نفر افزایش یافته است.

او شرح داد که در 24 ساعت گذشته هیچ مورد فوتی در اثر کرونا به ثبت نرسیده است.

در پی افزایش شیوع کرونا در افغانستان، دولت در بسیاری از شهرها محدودیت های تردد را برای شهروندان وضع کرده است. در کابل و هرات که در صدر شهرهای آلوده به ویروس کرونا قرار دارند نیز قرنطینه برای مدتی دیگر تمدید شده است.

همچنین دولت اعلام کرده که در نظر دارد تا بودجه بیشتری را برای مبارزه با شیوع کرونا در این کشور اختصاص دهد. محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان نیز گفته که برای جلب حمایت مالی بیشتر جامعه جهانی مذاکراتی را با نهادهای بین المللی آغاز می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شمار مبتلایان کرونا در افغانستان از 900 تن گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار مبتلایان کرونا در افغانستان از 900 تن گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید