سلامتی و پزشکی

استفاده از سامانه های تخصصی ثبت شرکت ها به جای مراجعه به دلالان

مرتضی ادب گفت: متقاضیان ثبت شرکت به جهت جلوگیری از سوء استفاده دلالان از سامانه های تخصصی و پنجره واحد خدمات ثبت شرکت ها خدمات مشاوره ای دریافت کنند.

29 آبان 1398

افزایش نرخ حق بیمه 2 سال قبل از بازنشستگی امکانپذیر است؟

رئیس گروه بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه اختیاری سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح نحوه محاسبه حق بیمه مشاغل آزاد و اختیاری به این پرسش که ایا امکان افزایش نرخ حق بیمه در 2 سال آخر بیمه پردازی امکان پذیر است یا خیر؟ پاسخ داد.

8 آبان 1398

درمان گلو درد با 8 نوع چای

زمانی که با احساس خراشیدگی در گلو روبرو هستید و سرفه به سراغ شما می آید، نخستین چیزی که برای نوشیدن انتخاب می کنید، احتمالا یک فنجان بزرگ چای گرم است.

7 آبان 1398

چاپ لیزری منسوجات نانویی هوشمند تنها در چند دقیقه ممکن شد

پژوهشگران استرالیایی روشی ارزان و سریع برای ترکیب نوعی نانوابرخازن با پارچه ارائه کردند که می تواند صنعت منسوجات هوشمند را متحول کند.

7 آبان 1398

سندرمی عجیب که لهجه و زبان شما را تغییر می دهد

بعد از سکته یا خونریزی مغزی، ممکن است فارسی با لهجه انگلیسی صحبت کنید، یا به جای فارسی فقط انگلیسی صحبت کنید. چه چیزی باعث این اتفاق می گردد؟

4 آبان 1398

جلوگیری از خدمات القایی به وسیله اجرای نظام پرداخت DRG

دبیر کل خانه پرستار ایران گفت: با اجرای سیستم پرداخت DRG، تقاضای القایی و خطای پزشکی در مراکز درمانی بیمارستان ها کاهش می یابد.

3 آبان 1398

تغییر در شیوه تدریس به یاری فناوری

امروزه به یاری فناوری شیوه تدریس در مدارس و دانشگاه ها تغییر نموده و گونه ای جدید از آموزش آنلاین و نظارت بر یادگیری را در میان دانشجویان رشد داده است.

10 مهر 1398

پرسپولیسی پرحاشیه: متادون نه، استامینوفن خوردم

حمیدرضا علیپور:احمدرضا احمدوند، بازیکن سابق جوانان استقلال که در نقل وانتقالات تابستانی قرار بود به پرسپولیس بپیوندد، در نهایت نامش در لیست این باشگاه ثبت نشد.

5 مهر 1398

صالحی امیری: از هیچ حمایتی از تیم امید کوتاهی نمی کنیم، مردم از دبیر انتظار دارند که کشتی کام مردم ایران را شیرین کند

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: این قول را می توانم بدهم که از هیچ حمایتی از تیم فوتبال امید کوتاهی نمی کنیم.

29 شهریور 1398

حضور وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در همایش سلامت به میزبانی اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به برگزاری دومین کنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت به میزبانی این استان، از حضور وزرای کشورهای عضو اکو اطلاع داد.

24 شهریور 1398

فیلتر های سیگار، قاتل خاموش زمین

آیا ته سیگارها پسماندی خطرناک هستند؟در سال 1394، بازگیر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران، در مورد فیلترهای سیگار رها شده در طبیعت اظهار کرد: ته سیگارها جزو پسماندهای خطرناک و سمی هستند که می توانند روی آب، خاک و تنوع زیستی ما تاثیرات منفی بسیار زیادی...

21 شهریور 1398

وضعیت شیخ زکزاکی هیچ تغییری نکرده است

هفته قبل، یکی ازروزنامه های نیجریه ای، مدعی صدورحکم آزادی برای شیخ ابراهیم زکزاکی،رهبرجریان حرکت اسلامی نیجریه شد دراین رابطه دخترشیخ زکزاکی معتقد است حکومت نیجریه انگیزه ای برای درمان شیخ نداردورای دادگاه هم برای کاهش شدت اعتراضات مردمی است.

16 شهریور 1398

مهاجم بوسنیایی جدی ترین گزینه پیوستن به پرسپولیس

گفته می شود مهاجم بوسنیایی مطرح دنیای فوتبال در آستانه پیوستن به تیم فوتبال پرسپولیس تهران است.

14 شهریور 1398

نکته بهداشتی: زخم معده

زخم معده یک زخم باز است که روی پوشش درونی معده ایجاد می گردد.

6 شهریور 1398

روش های از بین بردن بوی سگ در خانه

برای افرادی که علاقمند به نگهداری از سگ هستند، رعایت نکات اصولی برای از بین بردن بوی سگ در خانه، از جمله مواردی بوده که نباید از آن غافل شوند.

3 شهریور 1398

مردی که فقط با نیمی از مغز زنده است!

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، یک مرد 60 ساله روسی بدون آنکه خود بداند در تمام عمرش فقط با نیمی از مغز خود زندگی کرده است. در حقیقت درون جمجمه این مرد و در مکانی که باید نیمکره چپ مغز او قرار داشته باشد، یک حفره توخالی وجود دارد.

27 مرداد 1398

گزارش خبرنگاران، چرا سوئیس برای قرقیزستان مهم است؟

طی بازه سال های 2011 تا 2015 سوئیس نخستین مقصد صادراتی قرقیزستان بود که حدود نیمی از صادرات این کشور را به خود اختصاص می داد، اما از سال 2016 این روند به طرز محسوسی کاهش یافته است.

26 مرداد 1398

سیامند رحمان: دوست دارم رکورد یادگاری در پارالمپیک 2020 بزنم

قویترین وزنه بردار معلول دنیا گفت: این که بخواهم در مسابقات دنیای قزاقستان رکورد بیشتر از 310 کیلوگرم را به ثبت برسانم بستگی به صلاحدید کادر فنی دارد، اما دوست دارم این اتفاق در پارالمپیک 2020 توکیو رقم بخورد و رکورد یادگاری در پارالمپیک به ثبت برسانم.

24 مرداد 1398

بازدید اعضای شورای شهر تهران از پژوهشکده انرژی های تجدید پذیر دانشگاه تربیت مدرس

رئیس شورای شهر تهران به همراه تعدادی از اعضای این شورا از پژوهشکده انرژی های تجدید پذیر بازدید کرد.

22 مرداد 1398

آنالیز نقش تاثیرگذاری علوم شناختی براساس داده های علمی در همایش علوم شناختی و رسانه

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: همایش علوم شناختی و رسانه همه پژوهشگران این علوم را گردهم می آورد تا نقش تاثیرگذار این علوم براساس داده های علمی برجسته گردد.

21 مرداد 1398
تعداد: (46)