ممنوعیت سفر به روستای تاریخی کندوان

به گزارش وبلاگ زیبا، مدیر پایگاه میراث فرهنگی روستای تاریخی صخره ای کندوان از ممنوعیت سفر به این روستای گردشگری در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

ممنوعیت سفر به روستای تاریخی کندوان

به گزارش وبلاگ زیبا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، احد نعمتی اضافه کرد: بر اساس مصوبه کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در مورد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین مصوبه شورای تأمین شهرستان اسکو برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، تمامی مراکز خدمات گردشگری شهرستان تعطیل و ورود گردشگران به روستای تاریخی صخره ای کندوان و روستای هدف گردشگری عنصرود، تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

او تشریح کرد: بازارهای هفتگی در شهرهای اسکو، سهند و ایلخچی تعطیل و تمامی مراسم ها در این شهرستان لغو شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اسکو در سرانجام بیان کرد: پس از ریشه کنی این بیماری پذیرای تمامی گردشگران محترم در شهرستان تاریخی اسکو خواهیم بود.

روستای تاریخی و زیبای کندوان در 62 کیلومتری کلان شهر تبریز و 22 کیلومتری شهرستان اسکو واقع شده است. این روستا به دلیل معماری خاص خود با خانه های منحصربه فرد و کله قندی در میان صخره ها، شهرت جهانی دارد و به همین سبب به عنوان یکی از مقاصد پربازدید گردشگری استان آذربایجان شرقی به شمار می رود.

منبع: میراث آریا

به "ممنوعیت سفر به روستای تاریخی کندوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت سفر به روستای تاریخی کندوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید