یک وزنه بردار آماده را به خاطر رستمی از تیم ملی کنار گذاشتیم، امیدوارم جوانان احترام به بزرگتر را از علی حسینی یاد نگیرند

به گزارش وبلاگ زیبا، سرمربی تیم ملی وزنه برداری کشورمان نسبت به حذف رستمی از رقابت های جهانی تایلند واکنش نشان داد.

یک وزنه بردار آماده را به خاطر رستمی از تیم ملی کنار گذاشتیم، امیدوارم جوانان احترام به بزرگتر را از علی حسینی یاد نگیرند

محمد حسین برخواه، سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران، در گفت و گو با ، درخصوص رقابت های جهانی وزنه برداری تایلند گفت: این رقابت ها با استقبال پرشور همه کشور ها برگزار گردید. به اذعان مسئولان برگزاری این رقابت ها، از لحاظ تعداد نفرات شرکت نماینده، این دوره از بازی ها بی سابقه بوده و رکورد ها و وزنه هایی هم که در این بازی ها جا به جا شد، در نوع خود جالب بود.

تاوان میدان دادن به جوانان، یک اوتی در دسته فوق سنگین بود

سرمربی تیم ملی وزنه برداری درباره عملکرد شاگردانش در این بازی ها اعلام کرد: عملکرد وزنه برداران ایرانی در این بازی ها قابل قبول بود. اتفاقاتی در این بازی ها پیش آمد که ما را از صندلی واقعی خود دور کرد. ما می توانستیم به راحتی عنوان نایب قهرمانی را به دست آوریم، اما امتیازاتی را از دست دادیم. بعضی از ملی پوشان برای اولین بار در چنین آوردگاهی شرکت می کردند و تاوان میدان دادن به جوانان، یک اوتی در دسته فوق سنگین بود. وزنه ای که برای دادرس انتخاب نموده بودیم، سنگین نبود و این وزنه را او هر روز در تمرینات تکرار می کرد.

یک وزنه بردار آماده را به خاطر رستمی از تیم ملی کنار گذاشتیم

برخواه در مورد حواشی که پیرامون روز مسابقه کیانوش رستمی در رقابت های دسته 96 کیلوگرم رخ داد، گفت: هیچگاه دوست نداشتم به موضوع کیانوش رستمی ورود کنم، اما این حق را برای خودم قائل هستم تا از عملکرد چند ماهه خودمان دفاع کنم. برای اینکه کیانوش در این بازی ها حضور داشته باشد، دقیقه 90 تغییراتی را در ترکیب تیم اعمال کردیم. رضا دهدار را از وزن 96 کیلوگرم، به یک دسته بالاتر فرستادیم و امیر حقوقی که آماده و سرحال بود را به خاطر رستمی کنار گذاشتیم. حقوقی بار ها در تمرینات به رکورد مجموع 390 رسید و می توانستیم او را در وزن 102 در اختیار داشته باشیم.

منافع ملی حکم می کرد، کیانوش در دوضرب روی تخته برود

او ادامه داد: ترکیب تیم را تغییر دادیم و حالا بعضی عنوان می نمایند که ما در این دسته اصلا ورزشکار نداشتیم. خیر اینگونه نیست. ما ورزشکار داشتیم و اتفاقا خیلی هم آماده بود. فقط تنها انتظارمان از رستمی این بود که پس از اوت شدن از جدول مجموع، امتیازات حرکت دوضرب را برای تیم ملی به دست آورد. بهتر بود کیانوش در دوضرب یک وزنه سبک را مهار می کرد و ما هم می توانستیم فاصله ناچیزی که با بلاروس، تیم دوم جدول داشتیم را از بین ببریم. حق ما در این بازی ها حداقل رسیدن به مکان دوم بود. منافع ملی حکم می کرد، کیانوش در دوضرب روی تخته برود، اما او این کار را نکرد.

مسئولان بهتر است درباره آینده کیانوش تصمیم بگیرند

سرمربی تیم ملی اضافه نمود: اگر الآن درباره کیانوش صحبت می کنم، به خاطر لطمه ای است که او به تیم زده و ما را از صندلی واقعی مان دور نموده است. ما در حالی با عنوان چهارمی بر می گردیم که حق ما به راحتی نایب قهرمانی بود. نباید امتیاز رستمی صفر می شد. حالا هم درباره آینده او مسئولان بالا دستی ورزش بهتر است تصمیم بگیرند.

انتقادهایی که از عملکرد ملی پوشان در حرکت یک ضرب انجام می گردد، وارد است

سرمربی تیم ملی در مورد عملکرد ضعیف ملی پوشان در حرکت یک ضرب این دوره از بازی ها گفت: وزنه برداران یک ضرب زنِ تیم ملی مثل محمد زارعی 2 بار وزنه خود را انداخت. علی داوودی هم در یک ضرب تخصص دارد، اما عملکرد خوبی در این بازی ها نداشت. این اتفاق برای رضا بیرالوند هم رخ داد و این نقد را قبول دارم و انتقاد وارد است. خودم هم به این موضوع فکر کردم. ما در یک ضرب ضعیف کار کردیم. همان وزنه هایی که بچه ها در تمرینات بالای سر می بردند را نتوانستیم در مسابقات ثبت کنیم.

من هم حرف های زیادی درباره علی حسینی برای گفتن دارم

برخواه در مورد انتقاد هایی که سعید علی حسینی، ملی پوش دسته فوق سنگین تیم ملی در این چند روز از شخص او نموده است، گفت: من از سعید ممنون هستم، اما فعلا قصد پاسخ به او را ندارم و فقط باید بگویم که اگر احتیاج باشد، من هم حرف های زیادی درباره او برای گفتن دارم. از محبت علی حسینی بسیار ممنوم، اما امیدوارم وزنه برداران جوان احترام به بزرگتر را از او یاد نگیرند.

تالاخادزه در وزنه برداری یکی از نوابغ تاریخ است

او درباره رکوردشکنی تالاخادزه گرجستانی در این بازی ها و احتمال بازگشت این رکورد به یک وزنه بردار ایرانی، گفت: تالاخادزه در وزنه برداری یکی از نوابغ تاریخ است. امیدواریم در سال های آینده این رکورد به ایرانی ها برگردد. برای این موضوع به زمان، همت و کوشش اصولی احتیاج است تا جوانان ما این عنوان را دوباره برای ایران به ارمغان آورند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "یک وزنه بردار آماده را به خاطر رستمی از تیم ملی کنار گذاشتیم، امیدوارم جوانان احترام به بزرگتر را از علی حسینی یاد نگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک وزنه بردار آماده را به خاطر رستمی از تیم ملی کنار گذاشتیم، امیدوارم جوانان احترام به بزرگتر را از علی حسینی یاد نگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید