اعزام هیات فیفا به بازی ایران - کامبوج برای آنالیز حضور زنان

به گزارش وبلاگ زیبا، یک هیات اعزامی از سوی فیفا برای بازی ایران و کامبوج به استادیوم آزادی می آید تا شرایط ورود زنان را ارزیابی کند.

اعزام هیات فیفا به بازی ایران - کامبوج برای آنالیز حضور زنان

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران باید در بازی پیش روی خود در انتخابی جام دنیای برابر تیم ملی فوتبال کامبوج قرار گیرد. یوری ژورکائف ملی پوش فرانسه در جام دنیای 98 یکی از افرادی است که در این هیات اعزامی حضور خواهد داشت. او از طرف فیفا منصوب شده است و قرار است برای بازی ایران و کامبوج به ایران سفر کند.

ژورکائف درباره موضوع ورود زنان ایرانی به استادیوم گفت: وظیفه تیم ما این است که بتوانیم تغییرات مثبت اجتماعی در سراسر دنیا ایجاد کنیم و یکی از بحث های ما این است که بتوانیم فوتبال را بیش از قبل در دسترس زنان در خاورمیانه خصوصا کشورهایی نظیر ایران که ورود زنها به استادیوم ها در آن ممنوع است، قرار دهیم. موضوع ایران موضوع مورد بحث ما است و من برنامه ریزی می کنم تا بتوانم برای بازی ایران و کامبوج در این کشور باشم. حضور ما به منزله نشان دادن قاطعیت فیفا در این زمینه است.

اینفانتینو رئیس فیفا نیز هفته قبل مطرح نمود: به ما اطمینان داده شده است که در بازی بعدی تیم ملی ایران که قرار است 10 اکتبر (هجدهم مهر) برگزار گردد (دیدار برابر کامبوج در مرحله مقدماتی جام دنیای 2022 قطر) زنان اجازه خواهند داشت به استادیوم بروند.

منبع: عصر ایران

به "اعزام هیات فیفا به بازی ایران - کامبوج برای آنالیز حضور زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام هیات فیفا به بازی ایران - کامبوج برای آنالیز حضور زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید