این سریال عاشقانه است و نه مناسبتی

کارگزدان تاریکی شب، روشنایی روز تاکید نمود که خط اصلی این سریال عاشقانه است و سریال مناسبتی برای دهه فجر نیست.

این سریال عاشقانه است و نه مناسبتی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سیما فیلم، حجت قاسم زاده اصل کارگردان سریال تاریکی شب، روشنایی روز درباره قصه اصلی این سریال گفت: نمی دانم چرا در رسانه ها و یا اذهان عمومی پیچیده که این سریال مناسبتی دهه فجر است. این سریال مناسبتی نیست و برای دهه فجر هم ساخته نگردیده و داستانی عاشقانه و مربوط به عشقی 40 ساله و ناکام است.

وی ادامه داد: بخشی از این سریال در دهه 50 می گذرد و این سوتفاهم برای خیلی ها ایجاد گردیده که به دلیل تقارن زمان موجود در بخش هایی از این سریال در دهه پنجاه، پس این سریال مناسبتی است!

کارگردان سریال یادآوری اضافه کرد: قصه اصلی این سریال پیرامون پیمان و عشق و وفاداری است.

این کارگردان درباره فضاهایی که در این سریال به تصویر کشیده گردیده است نیز گفت: در مورد کارهایی که برای دهه 50 ساخته می گردد متاسفانه اشتباهی وجود دارد و آن هم اینکه دوستان به اشتباه به جای نشان دادن فضای دهه 50، فضای دهه 30 و 40 را نشان می دهند. دهه 50 در تهران همان برج های سامان، میرزای شیرازی، یوسف آباد و ... است که از زمان حاضر ما و دهه 90 خیلی دور نیست. ما هم در این راستا سعی کردیم فضای واقعی دهه 50 را در تاریکی شب روشنایی روز نشان دهیم.

قاسم زاده اصل با اشاره به اینکه در تمامی سکانس های این سریال از فضاهای موجود در تهران و لوکیشن های واقعی استفاده نموده است، اعلام کرد: ما برای تصویربرداری این سریال به شهرک سینمایی نرفتیم. بخشی از لوکیشن های خیابانی را دکور چیدیم و فضاهایی که ماشین های امروزی در خیابان ها بودند و المان های امروز تهران را می دیدیم را نیز با تکنیک های کامپیوتری حذف کردیم.

وی با اشاره به انتخاب بازیگران و حضور قائمیان و حضاری در نقش اصلی سریال خود نیز گفت: این دو بازیگرهایی هستند که مردم دوستشان دارند. اغلب این انتقاد به من وارد می گردد که در همه کارهایت از بازیگران ثابت استفاده می کنی و من این را هم حُسن کارهایم می دانم. تا زمانی که نقشی که آنها بازی می نمایند شبیه به نقش قبلی شان نباشد این عیب نیست و اگر شبیه به هم گردد دیگر حُسن نیست که خدا را شکر در مورد کارهای من و استفاده از چند بازیگر ثابت این مصداق وجود ندارد. روزبه حضاری در این سریال نقش جوانی های فرهاد قائمیان را ایفا می نماید و من به بازی او اعتماد کامل دارم و به خوبی از عهده ایفای نقشش برآمده و زمانی که این سریال پخش گردد شما این را متوجه خواهید شد.

این کارگردان در انتها درباره زمان پخش این سریال گفت: مدتی است که کار آماده پخش است و تحویل سیما فیلم دادیم و مدیران باید تصمیم بگیرند که چه زمانی پخش گردد، اما آخرین خبری که به ما دادند این بوده که در دهه فجر سال جاری پخش خواهد شد.

فرهاد قائمیان، سام کبودوند، سیدمهرداد ضیایی، فرزین صابونی، احسان امانی، مائده طهماسبی، بهاران بنی احمدی، بهرام ابراهیمی، روزبه حصاری، مهرداد ضیایی، ناصر ممدوح، پرویز پورحسینی و امیرحسین مدرس از بازیگران این سریال هستند.

تاریکی شب روشنایی روز داستان زندگی بهنام طریقت است که جریان روزمره حیاتش از مدار عادی خارج می گردد. او مجبور است جواب چرایی مسائل امروزش را در گذشته پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "این سریال عاشقانه است و نه مناسبتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این سریال عاشقانه است و نه مناسبتی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید