بازرسی کامیون ها در 90 ثانیه

به گزارش وبلاگ زیبا، رئیس کل گمرک گفت: زمان لازم برای بازرسی و کنترل کامیون ها در پایانه های مرزی از 7 دقیقه به یک و نیم دقیقه کاهش یافت.

بازرسی کامیون ها در 90 ثانیه

مهدی میر اشرفی در حاشیه سفر خود به ماکو به وبلاگ زیبا اضافه نمود: با بهره برداری از سامانه ایکس ری، تعداد کنترل روزانه کامیون ها از 150 دستگاه به 400 دستگاه افزایش خواهد یافت.

وی با تاکید براینکه نخستین دستگاه ایکس ری فراوری داخلی بطور آزمایشی در گمرک بازرگان مورد استفاده نهاده شده است، گفت: این دستگاه که قابل رقابت با نمونه خارجی دارد، توسط متخصصین داخلی طراحی و فراوری شده است.

رئیس کل گمرک با اشاره به اینکه این ایکس ری برای اولین بار در گمرک بازرگان به صورت آزمایشی مورد بهره برداری نهاده شد اضافه نمود: خوشبختانه عملکرد مطلوب در کنار کیفیت مطلوب این دستگاه باعث شده است که در گمرکهای مرزی دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد.

وی اضافه نمود: این دستگاه با هزینه تقریبی 100 میلیارد ریال فراوری می گردد که در مقایسه با نمونه خارجی بسیار با صرفه است.

گمرک بازرگان در فاصله یک کیلومتری شهر بازرگان در شمال آذربایجان غربی واقع شده و تنها مرز 24 ساعته و بین المللی بین ایران و کشور ترکیه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بازرسی کامیون ها در 90 ثانیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازرسی کامیون ها در 90 ثانیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید