درمان گلو درد با 8 نوع چای

به گزارش وبلاگ زیبا، زمانی که با احساس خراشیدگی در گلو روبرو هستید و سرفه به سراغ شما می آید، نخستین چیزی که برای نوشیدن انتخاب می کنید، احتمالا یک فنجان بزرگ چای گرم است.

درمان گلو درد با 8 نوع چای

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ زیبا، اگر در پی یک چای دارویی کلاسیک برای تسکین درد گلوی خود هستید، چای بابونه همراه با مقدار کمی عسل انتخابی ایده آل است.

زمانی که با احساس خراشیدگی در گلو روبرو هستید و سرفه به سراغ شما می آید، نخستین چیزی که برای نوشیدن انتخاب می کنید، احتمالا یک فنجان بزرگ چای گرم است.

چای یا نوشیدنی های گرم دیگر می توانند به تسکین التهاب، پاکسازی جهت های بینی و کاهش مقدار مخاط که از جهت های بینی سرچشمه می گیرد و ممکن است گلو را هرچه بیشتر تحریک کند، یاری می نماید. بعضی انواع چای در تسکین درد نقش داشته و بعضی دیگر به تنظیم فراوری مخاط یاری می نمایند.

با این وجود، یک نوع چای را نمی توان برای تسکین علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا نسبت به بقیه بهتر و مفیدتر دانست. افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که انواع مختلف چای مانند سبز، سیاه، سفید، اولانگ و زرد همگی از یک گیاه تهیه می شوند، از این رو، همه آن ها گزینه هایی سالم هستند. شما می توانید نوعی که بیشتر از آن لذت می برید را انتخاب کنید. در ادامه با بعضی از محبوب ترین انواع چای برای تسکین درد گلو بیشتر آشنا می شویم.

چای ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان همان گونه که از نام آن تعیین است مزه ای شیرین دارد و از گیاه Glycyrrhiza glabra به دست می آید. در شرایطی که این نوع چای ممکن است به واسطه خواص تسکین دهنده مسائل گوارشی، مانند سوزش سردل شناخته شده باشد، مطالعه ای در سال 2015 به خواص ضد میکروب و ضد ویروس آن اشاره داشت که می تواند عاملی کلیدی در مشاخصه با باکتری ها و ویروس های مسبب گلودرد های عفونی باشد.

چای ریشه مارشمالو

ریشه مارشمالو با نام علمی Althaea officinalis یک گیاه دارویی است که ماده ای چسبنده و ژل مانند به نام لعاب را ترشح می نماید که می تواند گلو را پوشش داده و اثری تسکین دهنده داشته باشد. مطالعه ای کوچک در سال 2014 نشان داد که ریشه مارشمالو از خواص تسکین دهنده درد، به ویژه زمانی که با التهاب همراه است، سود می برد. التهاب از نشانه های شاخص گلودرد است.

چای بابون

اگر در پی یک چای دارویی کلاسیک برای تسکین درد گلوی خود هستید، چای بابون همراه با مقدار کمی عسل انتخابی ایده آل است. این چای بسیار آرامش بخش و تسکین دهنده است. بابونه سرشار از آنتی اکسیدان ها است که نشان داده اند به بهبود خشکی و درد گلو یاری می نمایند.

چای زنجبیل

زنجبیل و گالانگال (ریشه ای مشابه با زنجبیل) به واسطه آثار ضد التهاب خود شناخته شده هستند. در شرایطی که درمان التهاب و عفونت احتمالی مرتبط با گلودرد شرایطی خوب را رقم می زند، افزودن اندکی دارچین به این چای می تواند اثرگذاری آن را هرچه بیشتر افزایش دهد. دارچین از خواص ضد باکتری برخوردار است و عطر و طعم فوق العاده ای نیز به این چای می بخشد.

چای زردچوبه

زردچوبه که به خانواده ای مشابه با زنجبیل تعلق دارد، دیر زمانی است که به واسطه خواص ضد عفونی نماینده خود در کشور های آسیایی استفاده می گردد. چای زردچوبه می تواند خواص ضد التهاب و ضد میکروب را ارائه کند. این چای توانایی خود در تسکین ناراحتی معده را نیز نشان داده است.

چای نعناع بیابانی

اگر در پی اثر خنک نمایندگی هستید، نعناع بیابانی می تواند به این احتیاج شما پاسخ دهد. نعناع بیابانی سرشار از منتول است که مسئول حس خنک نمایندگی مرتبط با نعناع است. نعناع بیابانی و منتول از خواص ضد باکتری برخوردار هستند و می توانند به تسکین گلودرد ناشی از عفونت باکتریایی یاری نمایند.

چای نارون لغزنده

این چای گیاهی از بخش داخلی پوست درخت نارون لغزنده که یک درخت بومی آمریکای شمالی است، تهیه می گردد. همانند ریشه مارشمالو، نارون لغزنده سرشار از لعاب فراوری می نماید که می تواند گلو را پوشش و تسکین دهد. در فراوری بعضی قرص های مکیدنی برای تسکین گلودرد از این ماده استفاده می گردد.

چای سبز

احتمالا چیز های بسیاری درباره فواید فوق العاده چای سبز شنیده اید، اما تکرار آن ها همچنان می تواند ارزشمند باشد. این نوشیدنی محبوب سرشار از اسید های آمینه، ویتامین ها و مواد معدنی است، اما ستاره واقعی محتوای آنتی اکسیدانی آن است.

بر همین اساس است که چای سبز با پیشگیری از بیماری و سلامت بهتر قلب پیوند خورده است. خواص ضد التهاب، ضد باکتری و ضد ویروس این نوشیدنی برای بدن انسان معجزه می نمایند. برای بهبود عطر و طعم چای سبز می توانید اندکی عسل یا دارچین به آن اضافه کنید.

منبع : باشگاه وبلاگ زیبا

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "درمان گلو درد با 8 نوع چای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان گلو درد با 8 نوع چای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید