رشد تسهیلات در بخش صنعت، تامین مواد اولیه مهمترین دغدغه صنعت گران

به گزارش وبلاگ زیبا، مقیمی گفت: تسهیلات در بخش صنعت رشد 40 درصدی داشته است.

رشد تسهیلات در بخش صنعت، تامین مواد اولیه مهمترین دغدغه صنعت گران

به گزارش از، مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری، به رشد 40 درصدی تسهیلات در بخش صنعت اشاره نمود و گفت: برای برطرف احتیاج ها می توان از روش هایی از جمله روش تهیه LC داخلی با نرخ تنزیل استفاده کرد که درحال اخذ مصوبه از شورای پول و اعتبار جهت اجرایی شدن است.

او اضافه نمود: از چالش های تامین زیرساخت ها در جهت ایجاد شهرک تخصصی اطلاع داریم و این اقدامات برای توسعه استان و افزایش ظرفیت صنعتی لازم و لازم است، هرگونه حمایتی لازم باشد مشروط به مشخص مصداق انجام می دهیم.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد : تامین مواد اولیه مورد احتیاج صنعت از مهمترین دغدغه های صنعت گران است.

مقیمی با توجه به بالا بودن رقم واردات در حوزه صنعت از تیم مالی استان و استاندار ایلام خواست نسبت به تجمیع پتانسیل های موجود در استان و ارائه آن به وزارتخانه اقدامات لازم را صورت دهند و قول مساعد جهت پشیبانی از این ظرفیت ها را نیز داد.

او اضافه نمود : 40 درصد مواد اولیه فراوری لاستیک وارداتی است، شرکت ماداکتو استیل کرد ایلام توانسته 9 درصد از این رقم را پوشش دهد و این اتفاق برای اولین بار در زمینه فراوری لاستیک در کشور در استان ایلام محقق شده است.

مقیمی ادامه داد : ستاد تسهیل در سطح ملی صرفاً برای واحد های مشکل دار نیست، وضعیت آینده صنایع نیز به همین دلیل آنالیز می گردد تا از مسائل احتمالی در آینده پیشگیری و قبل از بروز مسئله تدابیر لازم اندیشیده گردد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اذعان کرد: فهرست احتیاجمندی های فراوری داخل در اختیار مسوولین قرار می گیرد تا ظرفیت های استان ایلام در صنایع مختلف آنالیز، شناسایی و به مرکز معرفی شوند.

مقیمی به تشریح سیاست های کلی حمایت از فراوری داخل پرداخت و گفت: خوشبختانه به منظور حمایت از فراوری داخل و جلوگیری از خروج ارز امکان تغییر تعرفه ها در سطح ملی و تصویب در هیات وزیران وجود دارد.

او ادامه داد: پروژه هایی که می توانند احتیاج ما را از وابستگی به خارج از کشور کمتر نمایند بایستی در فهرست طرح های اولویت دار در ستاد اقتصاد مقاومتی قرار گیرند.

مقیمی اضافه نمود : در آنالیز وضعیت شاخص های صنعتی، استان ایلام دارای رشد قابل توجهی است.

غ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رشد تسهیلات در بخش صنعت، تامین مواد اولیه مهمترین دغدغه صنعت گران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد تسهیلات در بخش صنعت، تامین مواد اولیه مهمترین دغدغه صنعت گران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید