طلایی: وضعیت حسین خانی مثل شرایط من در المپیک سیدنی بود، اطری خوب پیشرفت نموده است

مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: اطری در این مدت رو به جلو بوده و نسبت به سال گذشته پیشرفت خوبی داشته است.

طلایی: وضعیت حسین خانی مثل شرایط من در المپیک سیدنی بود، اطری خوب پیشرفت نموده است

محمد طلایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد زمان معرفی تیم اعزامی به مسابقات دنیای بوداپست گفت: همه چیز در جلسه شورای فنی مورد آنالیز قرار خواهد گرفت، اما چیزی که تعیین است ما دو تورنمنت بین المللی سرکیسیان و مدوید را پیش رو داریم و قطعا بعد از آن در مورد ملی پوشان دنیای به جمع بندی خواهیم رسید.

سرمربی تیم ملی آزاد در دنیای پاریس در مورد عملکرد رضا اطری در بازی های آسیایی 2018 توضیح داد: به عقیده من او خیلی خوب کشتی گرفت. اطری در این مدت رو به جلو بوده و نسبت به سال گذشته پیشرفت خوبی داشته است. نسبت به پاریس، اینجا خیلی بهتر کشتی گرفت. بعد از حسن رحیمی که پس از المپیک 2016 ریو دیگر نیامد، به زمان احتیاج داشتیم که باز در وزن اول مدعی شویم. اطری در فرانسه نتوانست خوب کشتی بگیرد و این هم طبیعی بود چون اولین میدان دنیای اش بود. بعد هم به امیدهای دنیا رفت و سپس چند میدان بین المللی دید. آرام آرام بهتر گردیده و باز هم پیشرفت خواهد نمود. ضمن اینکه کشتی گیر مغولی یکی از طراز اول های دنیاست، اطری حتما دفعه بعد با این کشتی گیر بهتر مبارزه خواهد نمود و شاید بتواند او را شکست دهد.

طلایی در مورد مهران نصیری و مصطفی حسین خانی گفت: نصیری سال اولش هست که ملی پوش می گردد او هم تورنمنت به تورنمنت بهتر می گردد. بازی های آسیایی میدان سنگینی از نظر روانی برای نصیری بود و نتوانست آنطور که باید و شاید کشتی بگیرد. حسین خانی هم در جنگ لحظه ها باخت. رسول خادم در موردش خیلی خوب گفت که کشتی را مصطفی گرفت اما مدالش به حریفانش رسید.

دارنده سه مدال طلا، نقره و برنز دنیا با تاکید بر اینکه حسین خانی وقتی حضور در فینال را از دست رفته دید، دیگر نتوانست در دیدار رده بندی کشتی اش را بگیرد، گفت: من هم چنین حالتی را در المپیک 2000 سیدنی تجربه نموده بودم. فقط برای طلای المپیک به این مسابقات رفتم و وقتی با بی انصافی قازاریان روبرو گردیده و فینال را از دست دادم، در مبارزه سوم-چهارمی از نظر روانی نتوانستم خودم را جمع کنم و قدرت کافی برای این مبارزه نداشتم و به کل مدال المپیک را از دست دادم. کشتی همین است، باید روی این بُعد مصطفی حسین خانی کار کرد اگر چه به نوعی می گردد به کشتی گیر هم حق داد، وقتی فینال را از دست می رود می داند بخش زیادی از آن جایزه را از دست داده و می داند اگر در مبارزه سوم-پنجمی هم ببازد دیگر همه چیز را از دست داده و همین موضوع بار روانی سنگینی را برایش ایجاد می نماید.

طلایی ادامه داد: این استرس ها همیشه هست، زمان ما هم بود حتی بدتر از امروز. قبل تر از ما هم که افتضاح بود. فقط باید بگویم که همه بچه های تیم ملی واقعا برای رسیدن به مدال زحمت می کشند، هیچ کدام آنها از پیش باخته نیستند و کم فروشی نمی نمایند.

قهرمان مسابقات دنیای 1997 کراسنویارسک در پاسخ به این سوال که آیا باز هم میثم نصیری به تیم ملی دعوت خواهد شد، به خبرنگاران گفت: اینطور که شنیده ام او گفته سال جاری اصلا نمی خواهد کشتی بگیرد، اما شاید برای کمک به تیم ملی به عنوان کشتی گیر مدعو به اردو بیاید و به بچه ها کمک کند. او به فکر تیم ملی است و اگر لازم باشد باز هم کمک می نماید.

نتهای پیام،

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طلایی: وضعیت حسین خانی مثل شرایط من در المپیک سیدنی بود، اطری خوب پیشرفت نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با طلایی: وضعیت حسین خانی مثل شرایط من در المپیک سیدنی بود، اطری خوب پیشرفت نموده است

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید