عیدی منطقه دو تهران به شهروندان ، خرید یک رام قطار و 20 دستگاه اتوبوس

به گزارش وبلاگ زیبا، خبرنگاران آنلاین:شهردار منطقه دو تهران از امضا توافق نامه ای برای خرید یک رام قطار و 20 دستگاه اتوبوس برای شهر تهران و منطقه دو اطلاع داد.

عیدی منطقه دو تهران به شهروندان ، خرید یک رام قطار و 20 دستگاه اتوبوس

رسول کشت پور، شهردار منطقه دو با بیان این که گسترش و توسعه خطوط حمل و نقل عمومی همیشه از مهم ترین دغدغه های مدیریت شهری بوده است و توجه ویژه ای به آن می گردد، اضافه کرد: با اضافه شدن این قطار به خط 7 مترو سر فاصله رسیدن قطارها در این خط از 12.5 دقیقه به 10 دقیقه کاهش می یابد و علاوه بر آن 20 دستگاه اتوبوس نو به ناوگان اتوبوسرانی منطقه 2 شهر تهران اضافه می گردد.

به گزارش ایسنا، شهردار منطقه 2 گفت: از سال 97 تا کنون برای تکمیل خط7 مترو و خرید تجهیزات کنترلی، سیگنالینگ و ... مبلغی بالغ بر 100 میلیارد تومان به مترو یاری نموده ایم. با امضاء این توافق نامه مبلغ 100 میلیارد تومان برای خرید یک رام قطار برای خط 7 مترو و افزایش و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در حد فاصل خطوط دانشگاه صنعتی شریف تا میدان صنعت هزینه می گردد.

رسول کشت پور با اشاره به این که ارتقاء کیفیت زیست شهری و جلب رضایت شهروندان از مدیریت شهری از مطالبات هر شهروندی است، اضافه کرد: اگر ما یک رام قطار به خط 7 مترو اضافه کنیم یعنی تعداد 7 واگن با ظرفیت170 نفر ظرفیت را در این خط تامین نموده ایم که به طور حتم در سایر خطوط نیز تاثیر خواهد گذاشت. زیرا از عمده مسائل خطوط ریلی ما انتقال قطار از یک خط به خطوط دیگر است که موجب افزایش سرفاصله رسیدن قطارها می گردد.

شهردار منطقه 2 با تاکید بر این که توسعه حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس اصلی ترین پاسخ به تقاضای شهروندان برای برطرف مشکل آلودگی هوا و ترافیک است، خاطر نشان کرد: با افزایش تعداد واگن ها در مترو و تجهیز و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی یاری شایانی به کاهش ترافیک و آلودگی هوا خواهیم کرد و هدف نهایی ما حداکثری کردن میزان سفرها و جابجایی شهروندان با وسایط نقلیه عمومی و کاهش میزان زمان سرفاصله رسیدن قطارها به کمتر از 10 دقیقه می باشد.

بنا براعلام روابط عمومی منطقه دو، توافق نامه خرید 1 رام قطار برای خط 7 مترو تهران و افزایش 20 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی در حد فاصل خط دانشگاه صنعتی شریف تا میدان صنعت عصر یکشنبه 27 مرداد ماه، با حضور پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، علیخانی، فراهانی و نژاد بهرام از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، امام مدیر عامل شرکت مترو، سنندجی مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی، گلشنی مدیر عامل شرکت واگن سازی تهران، سفندارمذ مدیر عامل شرکت توسعه مجتمع های ایستگاهی متروی تهران و کشت پور شهردار منطقه 2 امضا شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "عیدی منطقه دو تهران به شهروندان ، خرید یک رام قطار و 20 دستگاه اتوبوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عیدی منطقه دو تهران به شهروندان ، خرید یک رام قطار و 20 دستگاه اتوبوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید