ماجرای داغ تبربز: طرح جابه جایی تقوی &ndash مهاجری طرح جابه جایی تقوی &ndash مهاجری

اگر زنوزی نتواند شرایط و مقدمات حضور یک سرمربی خوب خارجی در تراکتورسازی را فراهم کند، به سراغ جابه جایی سرمربی های دو تیم تراکتورسازی و ماشین سازی می رود.

ماجرای داغ تبربز: طرح جابه جایی تقوی &ndash مهاجری طرح جابه جایی تقوی &ndash مهاجری

طرح جابه جایی تقوی - مهاجری

به گزارش خبرنگاران ، محمد تقوی تا خاتمه نیم فصل اول، سرمربی موقت تراکتورسازی ماند و مالک باشگاه حاضر به عقد قرارداد با او نشد تا امروز بحث تغییر سرمربی در تراکتورسازی جدی باشد. این طور که از تبریز شنیده می گردد برنامه اول باشگاه تراکتورسازی انتخاب سرمربی خارجی و ادامه همکاری با تقوی به عنوان دستیار این سرمربی خارجی است. با این حال اما اگر شرایط برای حضور سرمربی خارجی در تبریز فراهم نگردد، باز هم تقوی سرمربی تراکتورسازی نمی ماند. ظاهراً برنامه بعدی باشگاه تراکتورسازی این است که رضا مهاجری را به عنوان سرمربی انتخاب کند و تقوی سرمربی ماشین سازی گردد.

کمتر کسی از طرفداران تراکتورسازی است که برای نیم فصل دوم، در انتظار تغییر سرمربی تیم نباشد. از همان ابتدا هم تصمیم مالک باشگاه برای نشاندن محمد تقوی به جای توشاک با تعجب تراکتورسازان همراه بود. واقعیت هم این بود که کسی از توانایی های تقوی با خبر نبود و امتحان او در این برهه از فصل را به صلاح تراکتوسازی نمی دانستند. با این حال اما چاره ای جز اعتماد به تقوی نبود. بعدتر پیروزی 6 بر صفر تراکتورسازی مقابل استقلال خوزستان، نظرها را نسبت به تقوی تغییر داد و به تشویق او در صندلی طرفداران منجر شد. با این حال اما همچنان تمایل به تغییر سرمربی تراکتورسازی در خاتمه نیم فصل وجود داشت.

محمدرضا زنوزی به عنوان مالک باشگاه از همان ابتدا وعده داده بود که سرمربی تراز اول خارجی را جایگزین توشاک می نماید و طرفداران هنوز که هنوز است در انتظار آمدن آن سرمربی خارجی هستند و انتظار دارند که هرچه زودتر این وعده عملی گردد.

خاتمه نیم فصل اول در واقع برای تراکتورسازان با انتظار برای تحقق وعده تغییر سرمربی همراه بوده است. به خصوص که رابطه تقوی و طرفداران بعد از بازی تراکتورسازی - فولاد قدری شکرآب هم شده و آن ها به خاطر بازی دادن به مسعود شجاعی و پاسخی که تقوی به اعتراض طرفداران داده بود، از او گله دارند. تقوی در آن بازی نه تنها به درخواست طرفداران برای تعویض مسعود شجاعی توجهی نکرد. بلکه بعد از بازی با قاطعیت گفت که کاپیتان تیمش را تعویض نمی نماید تا طرفداران حسابی از او ناراحت باشند و انگ بازیکن سالاری را به تقوی بچسبانند.

تراکتور در خاتمه نیم فصل اول با نتایج قابل قبولی، 26 امتیاز کسب کرد و در رده چهارم جدول صندلی خود را تثبیت کرد اما هم مالک باشگاه و هم طرفداران از این تیم فقط و فقط قهرمانی می خواهند. درست است که هزینه های کلانی که برای آوردن توشاک، استوکس و لی اروین در واقع ثمری برای تراکتورسازی نداشت و جدایی آن ها در نهایت کار تراکتور را برای قهرمانی سخت و سخت تر می نماید اما مالک باشگاه حاضر نیست به راحتی پا پس بکشد و راه رسیدن به قهرمانی را برای رقبا باز کند.

برای تغییر سرمربی در تراکتورسازی دو احتمال جدی مطرح می گردد. اولین احتمال که مطابق با وعده پیشین زنوزی هم هست، انتخاب یک سرمربی خارجی و ادامه فعالیت تقوی به عنوان دستیار این سرمربی در تیم است. این همان اتفاقی است که طرفداران هم انتظارش را دارند.

با این حال اما اگر زنوزی نتواند شرایط و مقدمات حضور یک سرمربی خوب خارجی در تراکتورسازی را فراهم کند، چاره ای ندارد جز اینکه به سراغ برنامه دوم برود. برنامه ای که گفته می گردد به جابه جایی سرمربی های دو تیم تراکتورسازی و ماشین سازی منجر خواهد شد. یعنی تراکتورسازی که نیم فصل اول را با محمد تقوی به خاتمه رسانده بود، در صورت انتخاب نشدن سرمربی خارجی، نیم فصل دوم را با سرمربی ماشین سازی آغاز می نماید. رضا مهاجری هم در نیم فصل دوم به جای اینکه روی نیمکت ماشین سازی بنشیند، به تراکتورسازی نقل مکان خواهد نمود.

با توجه به زمزمه هایی که درباره تعویض بازیکنان بین این دو باشگاه شنیده می گردد، اینکه سرمربی های دو تیم هم تغییر نمایند، به هیچ عنوان اتفاق دور از ذهنی نیست اما این تصمیم هنوز به مرحله جدی نرسیده و بدون شک مالک باشگاه درباره سرمربی تراکتورسازی پیش از هر تصمیمی شانس خود را برای آوردن گزینه خارجی امتحان می نماید و در صورتی که به نتیجه نرسد به سراغ برنامه تعویض سرمربی خواهد رفت.

واقعیت این است که همین حالا هم که رضا مهاجری سرمربی ماشین سازی است، زمزمه هایی به گوش می رسد مبنی بر اینکه او در پروسه یارگیری تراکتورسازی در نیم فصل به زنوزی مشاوره می دهد. همان کاری که پیش از آغاز لیگ و حضور توشاک در ایران انجام داده بود.

با خاتمه تیم فصل اول گفته می گردد مالک تراکتورسازی قصد دارد، بازیکنان بهتر ماشین سازی را به تراکتورسازی منتقل کند و با کمترین هزینه، تراکتورسازی را تقویت کند. البته که این موضوع در برخی موارد با نارضایتی بازیکنان همراه بوده و آن ها از اینکه در صورت جدایی از ماشین سازی محکوم به انتخاب تراکتورسازی باشند، ناراحتند.

در صورتی که زنوزی به این نتیجه برسد که با تعویض سرمربی های دو تیم ماشین سازی و تراکتور، مشکل سرمربی تراکتور را حل نماید، می توان شاهد یکی از عجیب ترین انتقال های فوتبالی بود.

11 - 1

منبع: ایران ورزشی

به "ماجرای داغ تبربز: طرح جابه جایی تقوی &ndash مهاجری طرح جابه جایی تقوی &ndash مهاجری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای داغ تبربز: طرح جابه جایی تقوی &ndash مهاجری طرح جابه جایی تقوی &ndash مهاجری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید