نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در حوزه کرونا برگزار می شود

به گزارش وبلاگ زیبا به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد مصطفی(ص)، هفتمین دوره نشست برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در روزهای 29 اردیبهشت و 8 خرداد 1399 به صورت مجازی و با هدف بررسی چالش های موجود در فرایند مقابله با شیوع ویروس کرونا برگزار می شود.

نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در حوزه کرونا برگزار می شود

این نشست با مضمون همکاری علمی و فناوری برای حلّ چالش ویروس کرونا و با همکاری آژانس علوم، فناوری و تحقیقات سنگاپور (ASTAR)، برگزار می شود.

طی این نشست، سخنرانی های کلیدی و بحث های گروهی با موضوعاتی در زمینه های مختلف علم و فناوری از جمله اشتراک گذاری تجربیات و مشاهدات کادر پزشکی کشورهای اسلامی در مقابله با بیماری کووید -19 و اکتشافات علمی، نوآوری های فناورانه و راهبردها در مواجهه با چالش ویروس کرونا ارائه خواهد شد.

این برنامه بخش های تکمیلی مجازی مانند میزگرد مدیران ارشد، کارگاه ها و گفتگوها را نیز دربردارد. همچنین از پژوهشگران دعوت می شود که مقالات خود را تا 29 اردیبهشت 1399 ارسال نمایند. بهترین مقالات در مجله الکترونیکی پزشکی شیراز، مجله بین المللی علوم کشاورزی و زیست شناسی و مجله مدیریت سیاست علم و فناوری منتشر خواهد شد.

در این دوره از نشست 23 نهاد و دانشگاه بین المللی ازجمله سازمان بهداشت جهانی (WHO)، کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (COMSTECH)، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و فرهنگستان علوم کشورهای درحال توسعه (TWAS) و جامعه پیشرفت علم و فناوری در جهان عرب (SASTA) مشارکت دارند.

برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) بستری است که توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) با هدف گسترش شبکه علمی در میان بازیگران عرصه علم، فناوری و نوآوری جهان اسلام سازماندهی شده است و در قالب برگزاری رویدادهای بین المللی، زمینه را برای تقویت، هم افزایی و رشد همکاری های علمی مهیا می سازد. این برنامه همچنین طیف گسترده ای از فرصت های همکاری برای پژوهش های مشترک را ارائه کرده است و بستری برای بحث های دقیق در زمینه علم و فناوری و تبادل تجربیات راهبردی با کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی فراهم می کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در حوزه کرونا برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در حوزه کرونا برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید