علم و تکنولوژی

11 هزار و 141 داوطلب آزمون دکتری در اصفهان با هم رقابت می نمایند

خبرنگاران/اصفهان رئیس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان گفت: آزمون دکتری 99 روز پنج شنبه- نهم مرداد ماه به طور همزمان با سراسر کشور در چهار حوزه امتحانی در استان اصفهان برگزار می گردد.

29 شهریور 1399

(تصویر) نخستین خلبان زن ایرانی

21 سال پیش در چنین روزی عفت تجارتچی در تهران درگذشت. اواخر عمرش گفته بود: هنوز هم وقتی هواپیمایی در آسمان می بینم، هوایی می شوم.

27 شهریور 1399

برخورد قاطع با عرضه خارج از شبکه توزیع ماسک

رییس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت از تکمیل سامانه نظارتی بر چرخه تولید تا توزیع ماسک در کشور خبر داد و گفت: در صورت مشاهده هرگونه عرضه خارج از شبکه توزیع، ضمن قطع سهمیه مواد اولیه شرکت خاطی، پرونده به دستگاه قضا ارسال می شود.

23 شهریور 1399

رشد سه برابری نشریات علمی ایران در معتبرترین پایگاه اطلاعات علمی جهان

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از رشد سه برابری نشریات علمی ایران در معتبرترین پایگاه اطلاعات علمی جهان اطلاع داد.

14 شهریور 1399

راه اندازی شرکتی به منظور توسعه واکسن ضدکرونا با استفاده از نانوذرات

آران ای ایمیون به صورت اسپین آف توسط شرکت سیرنائومیکس تاسیس شده تا با استفاده از نانوذرات لیپیدی و پلی پپتیدی روی توسعه واکسن ضدکرونا کار کند.

6 شهریور 1399

حذف سهمیه های کنکور باید توسط مجلس انجام گردد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بیان توضیحاتی درباره پیش شرط حذف سهمیه های کنکور و ارگان تصمیم گیرنده در این باره پرداخت.

1 شهریور 1399

تاکید معاون استاندار سیستان وبلوچستان بر تحقق پروژه جی نف

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سیستان وبلوچستان بر هم افزایی بین دستگاه های اجرایی برای تحقق برنامه های پروژه ملی جی نف در این استان تاکید کرد.

19 مرداد 1399

هوآوی در دوم پرفروش های ساعت هوشمند؛ رشد 118 درصدی در مقایسه با سال گذشته

هوآوی با پیشرفتی قابل توجه در میزان فروش ساعت های هوشمند، پیروز شده در صندلی دوم پرفروش ترین برندهای فعال در این حوزه در ابعاد جهانی قرار گیرد.

17 مرداد 1399

فناوری نانو بیماران آسیب پذیرتر در برابر کرونا را شناسایی می کند

پژوهشگر دانشگاه ایالتی میشیگان، پلتفرمی ارائه داده که با استفاده از آن می توان افراد آسیب پذیرتر در برابر ویروس کووید19 را شناسایی کرد.

15 مرداد 1399

افزایش مقاومت محصولات کشاورزی توسط محققان شرکت های دانش بنیان

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از شرکت های دانش بنیان با 9 سال سابقه کار و با حضور جمعی از اساتید دانشگاهی و فارغ التحصیلان کشاورزی توانست انواع پایه های رویشی و نهال درختان میوه با پایه های رویشی را فراوری کند. کاری که باعث افزایش...

12 مرداد 1399

آب استخر ویروس کرونا را منتقل می نماید

باشگاه خبرنگاران/ محمدرضا محبوبفر، اپیدمیولوژیست در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی خبرنگاران، با بیان اینکه ویروس کرونا از آب آلوده منتقل می گردد، اظهار کرد: بازگشایی استخر ها و شنا در برکه ها، رودخانه ها و دریا ها در شرایط حاضر مجاز...

11 مرداد 1399

مایکروسافت تعدادی از خبرنگاران خود را اخراج می کند

کمپانی فناوری مایکروسافت تصمیم گرفته که تعدادی از خبرنگاران قراردادی خود را اخراج و هوش مصنوعی را جایگزین آنها کند.

10 مرداد 1399

راهکارهایی برای ترک اعتیاد به گوشی و اینترنت

آیا شما مرتباً در حال پیامک زدن، گشت و گذار در اینترنت، ارسال ایمیل، استفاده از برنامه ها و بازی کردن هستید؟ بسته به اینکه چقدر وقت و زمان خود را در گوشی و اینترنت می گذرانید، ممکن است در استفاده بیش از حد از تلفن همراه مشکل داشته باشید. استفاده بیش از...

3 مرداد 1399

چگونه می توان نتایج DLS را روی نمونه های پروتئینی بهبود داد؟

در حوزه دارویی و کار با نانومواد زیستی، دستگاه DLS کاربرد وسیعی دارد و به تازگی گزارشی منتشر شده که در آن به روش های بهبود کیفیت نتایج DLS روی نمونه های پروتئینی پرداخته است.

1 مرداد 1399

سوپرمارکت آنلاین ظرفیتی مغفول در گلستان

یک فعال حوزه کسب وکارهای اینترنتی گفت: با وجود این که در گلستان در زمینه بعضی از کسب وکارهای اینترنتی اقدامات خوبی اجرا شده اما متأسفانه هنوز در زمینه سوپر مارکت آنلاین خوب عمل نشده است.

31 تیر 1399

بهترین ایده های طراحی آشپزخانه در سال 2018

با سرعت چشمگیر حرکت قطار مد و تغییر بلافاصلهٔ سبک های مختلف، نمی توان اسم هر چیزی را طراحی گذاشت. ایده های طراحی آشپزخانه در بسیاری از صفحات اینترنتی به وفور یافت می شوند. با این حال به قول معروف هر گردی گردو نیست و ما نیز در این مطلب، ایده های خاص و منحصر...

21 تیر 1399

نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در حوزه کرونا برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد مصطفی(ص)، هفتمین دوره نشست برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در روزهای 29 اردیبهشت و 8 خرداد 1399 به صورت مجازی و با هدف بررسی چالش های موجود در فرایند مقابله با شیوع ویروس کرونا برگزار می...

14 تیر 1399

کاشی آنتی باکتریال چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

آسیب های جانی و مالی ناشی شده از تماس پوست با میکروارگانیسم های بالقوه بیماری زا مانند باکتری ها، قارچ ها، ویروس ها در محیط های بیمارستانی، صنعتی و خانگی قابل توجه است. انواع عفونت ها از جمله خطرات بالقوه برای سلامتی هستند. بر این اساس، انتظار می رود...

7 تیر 1399

کدام کشورها با اپلیکیشن، کرونا را ردیابی می نمایند؟

در بحبوحه افزایش شیوع کرونا در سراسر دنیا، بعضی از کشورها با توسعه اپلیکیشن هایی، سفر این ویروس منحوس در سراسر کشور را ردیابی نموده و با کسب اطلاعات و داده های بدست امده گسترش بیماری کووید 19 را تحت کنترل گرفتند.

5 تیر 1399

آموزشگاه فنون برق با هدف بهبود فضای اشتغال در بخش فنی

آموزشگاه فنون برق از سال 93 فعالیت خود را زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور و با هدف بهبود فضای اشتغال در بخش فنی به خصوص حوزه برق و الکترونیک آغاز نموده است و دوره های آموزشی متعددی را برگزار نموده است.

4 تیر 1399
تعداد: (138)