صالحی امیری: از هیچ حمایتی از تیم امید کوتاهی نمی کنیم، مردم از دبیر انتظار دارند که کشتی کام مردم ایران را شیرین کند

به گزارش وبلاگ زیبا، رئیس کمیته ملی المپیک گفت: این قول را می توانم بدهم که از هیچ حمایتی از تیم فوتبال امید کوتاهی نمی کنیم.

صالحی امیری: از هیچ حمایتی از تیم امید کوتاهی نمی کنیم، مردم از دبیر انتظار دارند که کشتی کام مردم ایران را شیرین کند

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ زیبا، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در سرانجام مراسم تجلیل از مدال آوران ژیمناستیک، گفت: ژیمناستیک در ایران قدمت بالای 70 سال دارد و معتقدم اگر خوب معرفی گردد افراد بسیار زیادی به آن علاقمند می شوند.

وی ادامه داد: تجهیزات این رشته عمدتاً وارداتی و گرانقیمت هستند. البته هم ما و هم وزارت ورزش یاری می کنیم تا این مشکل رفع گردد. اهالی ژیمناستیک حق دارند که از موضوع تجهیزات ناراحت باشند؛ ما هم یاری می کنیم بخشی از وسایل مورد احتیاج در امسال و بخشی هم سال بعد تامین شوند.

رئیس کمیته ملی المپیک، گفت: گردش اقتصادی فدراسیون ژیمناستیک باید دو سه برابر گردد تا این رشته بتواند احتیاجهای خود را جوابگو باشد، تاکید من این است که رسانه ها بیشتر به ژیمناستیک بپردازند، چون جذابیت دارد و باور دارم ژیمناستیک ایران در آسیا یک جهش بزرگ خواهد داشت.

صالحی امیری در پاسخ به این سوال که در فاصله یک سال تا المپیک چقدر از دغدغه ورزشکاران مطلع است؟ تاکید نمود: ما مسئولان شأنی جزء خدمت نداریم و بر همین اساس به صورت روزانه مسائل قهرمانان را دنبال می کنم. یکی از دغدغه های وزیر ورزش موضوع رسیدگی به قهرمانان است. من کانالی را در فضای مجازی ایجاد نموده ام و به صورت مجازی با ورزشکاران در ارتباط هستم، اگر لازم باشد شخصاً با آنها تماس می گیرم چرا که برای من این دغدغه ها و سلامت ورزشکاران مهم است و به همین دلیل روزانه یک ساعت وقت مفید برای این موضوع صرف می کنم.

وی درباره شرایط تیم فوتبال امید، اعلام کرد: ما در انتخاب کادر فنی و سرپرستی مداخله نداریم و این وظیفه فدراسیون است. زمانی که کرانچار سرمربی تیم امید شد حمایت کردیم و از تصمیم مسئولان فدراسیون فوتبال پس از تعقیب کادر فنی نیز حمایت لازم را داشتیم. انتظار مردم این است که تیم امید باید به المپیک صعود کند، باشگاه ها هم باید بازیکنان مورد احتیاج را در اختیار این تیم بگذارند. ما هم وظیفه حمایت مادی و معنوی از تیم امید را داریم و امیدوار هستیم که این تیم المپیکی گردد. این قول را می توانم بدهم که از هیچ حمایتی از تیم امید کوتاهی نمی کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک درباره صحبت های روز گذشته علیرضا دبیر، که گلایه آمیز بود و بحث بدهی 50 میلیاردی را مطرح نمود، توضیح داد: کشتی رشته اول ما است و برای ما فقط یک ورزش نیست، بلکه هویت ملی ما محسوب می گردد از این جهت وظیفه داریم حداکثر همکاری را داشته باشیم. 3 مسئله درباره این رشته وجود دارد؛ موضوع اول بحث ثبات مدیریتی است که باید پس از برگزاری انتخابات حاکم گردد، تا کشتی با برنامه ریزی جدید و با حداکثر ظرفیت برای کسب موفقی و مدال بدرخشد. موضوع دوم منابع اقتصادی است، بخشی از بدهی فدراسیون مربوط به گذشته می گردد که در همه دوره ها وجود داشته است. حمایت اقتصادی از فدراسیون برای برگزاری اردوها وجود دارد. بحث سوم اسپانسرهای فدراسیون است؛ باید از حامی اقتصادی فدراسیون تقدیر کنیم که همیشه حمایت مستمری را داشته است. البته باید حامیان جدید نیز جلو بیایند.

صالحی امیری در این باره ادامه داد: بودجه فدراسیون کشتی در کمیته ملی المپیک 2 میلیارد و 200 میلیون تومان و در وزارت ورزش نزدیک به 12 میلیارد تومان است.ما در کمیته ملی المپیک تاکنون 2 میلیارد تومان به این فدراسیون پرداخت نموده ایم که چیزی نزدیک به 90 درصد بودجه مصوب شده است. این درحالی است که به سایر فدراسیون ها تقریباً 70 درصد بودجه را داده ایم. همین مسئله نشان می دهد که ما این رشته را مورد توجه قرار می دهیم، البته می دانیم کافی نیست و باور داریم باید بیشتر از این میزان حمایت گردد، البته ملت هم این انتظار را از علیرضا دبیر دارند که در رویدادهای پیش رو و المپیک کشتی کام مردم ایران را شیرین کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "صالحی امیری: از هیچ حمایتی از تیم امید کوتاهی نمی کنیم، مردم از دبیر انتظار دارند که کشتی کام مردم ایران را شیرین کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: از هیچ حمایتی از تیم امید کوتاهی نمی کنیم، مردم از دبیر انتظار دارند که کشتی کام مردم ایران را شیرین کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید