معماری و عمران

رصد و آنالیز سریع شرایط سلامت موزه های کشور در کوتاه ترین زمان ممکن

با تشکیل کمیته بحران و حفاظت پیشگیرانه در موزه های کشور رصد، آنالیز شرایط سلامت و سریع خسارات ناشی از شرایط بحرانی در موزه ها در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم شده است.

19 تیر 1399

خبرنگاران طرح توسعه مجلس بدون رعایت حقوق عمومی شهر انجام می گردد

تهران - خبرنگاران - رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: طرح توسعه و ساماندهی مجلس بدون رعایت حقوق عمومی شهر در شورای عالی شهرسازی و معماری رسید.

18 تیر 1399

خبرنگاران اشتغال همسو با شرایط جدید اقلیمی در پلدختر ایجاد گردد

خرم اباد - خبرنگاران بخشدار مرکزی پلدختر گفت: باتوجه به شرایط اقلیمی جدید و تغییرات حریم رودخانه و مسیل ها و با احترام به طبیعت باید تغییراتی در جهت زندگی پایدار و اشتغال همسو با شرایط جدید اتخاذ گردد.

13 تیر 1399

ناگفته هایی درباره مرگ عزیزان در دوران کرونا

20 اسفندماه 98 شاهد مرگ مظلومانه و غریبانه پدرم بودم. در تمام عمرم انقدر غمگین نبودم. پدرم هیچ مراسمی نداشت و من نتوانستم با خانواده ام سوگواری کنم و آنها را در آغوش بکشم. من تجربه فوت مادرم را هم داشته ام؛ خیلی دردناک بود اما قضیه درباره پدرم خیلی فرق می...

9 تیر 1399

آثار تاریخی شهرستان قاینات در یک برنامه ضربتی مورد بازدید قرار گرفت

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قاینات گفت: با توجه به بارندگی های اخیر آثار تاریخی این شهرستان در یک برنامه ضربتی مورد بازدید قرار گرفت.

2 تیر 1399

خسارت 58 میلیارد تومانی سیل به راه های جنوب استان کرمان

خبرنگاران/کرمان معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: برآورد اولیه ما از خسارات به راه ها و ابنیه های فنی جنوب استان کرمان در جریان وقوع سیل 2 روز گذشته حدود 58 میلیارد تومان است.

23 اردیبهشت 1399

شهرهای دیدنی مالزی

مالزی با جزایر و سواحل معروف و زیبا و همچنین جاذبه های برتر فرهنگی، تاریخی و طبیعی یکی از کشورهای پرگردشگر آسیایی است.

20 اردیبهشت 1399

دانشگاه شریف بدون آزمون دانشجوی دکتری می پذیرد ، شرایط

متقاضیان پذیرش دکتری در رشته های تحصیلی دانشگاه شریف تا 20 فروردین فرصت دارند برای شرکت در این دوره نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

10 اردیبهشت 1399

ممنوعیت سفر به روستای تاریخی کندوان

مدیر پایگاه میراث فرهنگی روستای تاریخی صخره ای کندوان از ممنوعیت سفر به این روستای گردشگری در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

7 اردیبهشت 1399

تصاویر ، تغییرات جدید در بازارچه نائب السلطنه سیروس تهران

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از شروع پروژه ارتقای منظر شهری بازارچه نائب السلطنه با رویکرد ساماندهی جداره در محله سیروس واقع در قلب تاریخی تهران اطلاع داد.

27 فروردین 1399

مقبره خواجه اتابک برای احداث فرهنگسرا تحویل شهرداری می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، با تاکید استاندار کرمان مقرر شد مقبره خواجه اتابک برای احداث فرهنگسرا تحویل شهرداری کرمان گردد.

14 فروردین 1399

آسمان نمای 3 بعدی ، گنبد مینا تهران

چه احساسی خواهید داشت، وقتی در زیر یک گنبد سفید، سفری به آسمان کنید و پای در راه شیری بگذارید. در غبار اطراف مشتری فرو روید و یا به سرخی مریخ نزدیک شوید و در حالی که روی زمین هستند از بالا به آن نگاهی بیندازید.

28 بهمن 1398

مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال از سوی یک خیر به دانشگاه تفرش یاری شد

رئیس دانشگاه تفرش از یاری یک میلیارد و 500 میلیون ریالی ملوک کاریابی از خیرین حامی دانشگاه تفرش به این دانشگاه اطلاع داد.

19 بهمن 1398

مناسب سازی معابر در پردیس یک گام از معلولان عقب تر است

معلولان هنگام عبور از پیاده روهای پر شیب این شهر با ویلچر و عصا به نفس نفس می افتند و در بیشتر مواقع به دلیل سختی تردد، عطای بیرون رفتن را به لقای آن می بخشند و خانه نشین می شوند.

8 بهمن 1398

لزوم مشارکت مردم برای توسعه شهر

رییس هیات امنای امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) بر لزوم جذب مشارکت شهروندان در توسعه شهر تاکید نمود.

16 دی 1398

راهنمای سفر به گرجستان ، سفری به سرزمینی با مردمانی میهمان نواز

کشور گرجستان کشوری است در منطقه اوراسیا که دقیقا در مرز آسیای غربی و اروپای شرقی قرار گرفته است. مهمترین و بزرگترین شهر این کشور تفلیس نام دارد که پایتخت آن نیز به حساب می آید. کشور گرجستان به دلایل زیادی از جمله داشتن آب و هوایی مطلوب، بهره گیری از زیرساخت...

15 دی 1398

کارگاه منطقه ای ظرفیت سازی مدیریت بحران و خطر پذیری در موزه ها و سایت موزه ها برگزار شد

کارگاه منطقه ای ظرفیت سازی مدیریت بحران و خطر پذیری در موزه ها و سایت موزه ها با موضوع حوادث آتش سوزی در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار شد.

11 دی 1398